Waterm

ZAMOWIENIA@WATERM.PL

DO POBRANIA

KATALOG PRODUKTÓW

 (58) 778 14 57

Instalacja przeciwoblodzeniowa podjazdu garażu podziemnego

Instalacja przeciwoblodzeniowa podjazdu garażu podziemnego

Instalacja przeciwoblodzeniowa podjazdu garażu podziemnego | ul.Piastowska Oliwa

Zabezpieczenie podjazdu przed oblodzeniem i wilgocią.

Podgrzewany podjazd to standard luksusowych budynków mieszkalnych i biurowców. Inwestycja w garaż podziemny to dla dewelopera niemal konieczność, gdyż dla wielu potencjalnych klientów bezpieczne i pewne miejsce parkingowe to jedno z podstawowych wymagań. Niedopuszczalnym byłoby więc, gdyby okazało się, że zimą garaż jest niedostępny lub niebezpieczny z powodu oblodzenia lub zasypania śniegiem.

Ogrzewanie podjazdu to wiele korzyści na wiele lat.

  • Bezpieczeństwo- przede wszystkim, podgrzewany podjazd minimalizuje zagrożenie poślizgiem i uszkodzeniem pojazdu i budynku. 
  • Praktyczność– raz uruchomiony i zaprogramowany system działa automatycznie praktycznie bez ingerencji użytkowników.
  • Wygoda– suchy, bezpieczny podjazd o każdej porze dnia i nocy, bez odśnieżania.
  • Nowoczesność– automatycznie ogrzewany podjazd to standard nowoczesności, świadczący o prestiżu budynku.
  • Niezawodność– służby odpowiadające za udrożnianie i odśnieżanie nie są nieomylne i dostępne przez cały czas, system jest.
  • Oszczędność– usługi odśnieżania nie są tanie, koszty rosną z każdym kolejnym rokiem, a inwestycja w system zwraca się.

Inwestycja w Gdańsku, na ul. Piastowskiej to nowoczesny budynek, zaprojektowany z myślą o komforcie i wygodzie mieszkańców. Wiele firm zaangażowanych w jego budowę wykorzystało najlepsze dostępne technologie przy swoich realizacjach. Inwestor zadbał o organizację i zgranie ich pracy oraz stworzenie warunków umożliwiających sprawny montaż i maksymalne wykorzystanie możliwości zastosowanych rozwiązań. 

wizualizacja budynku na piastowskiej

Podziemny garaż, nie jest zbyt duży, jednak zastosowanie piętrowych miejsc parkingowych z hydraulicznymi podnośnikami pozwoliło stworzyć wystarczająco dużo przestrzeni postojowej. Codziennie będzie z niej korzystać wielu mieszkańców, dlatego odpowiednie jego zaplanowanie, umożliwiające bezproblemowy wyjazd oraz zaparkowanie będzie miało ogromny wpływ na jakość codziennego komfortu przyszłych lokatorów oraz atrakcyjność apartamentów oferowanych przez inwestora.

Zaaranżowanie garażu, to nie wszystko, ważny jest także podjazd prowadzący z garażu do ulicy.

Ze względu na stosunkowo niewielką szerokość działki, podjazd zaplanowano tak, by zajmował jak najmniej przestrzeni. W efekcie podjazd, choć dość szeroki, by minęły się na nim dwa pojazdy, jest trochę stromy i zakręca pod kątem niemal dziewięćdziesięciu stopni. W ciepłe dni, nie będzie to stanowiło problemu, jednak, jeżeli podjazd będzie mokry, pokryty śniegiem lub zmarznięty, korzystanie z niego mogłoby stanowić nie lada wyzwanie i grozić poślizgiem oraz uszkodzeniem pojazdu. 

Inwestor postanowił zastosować system przeciwoblodzeniowy w podjeździe, aby zapobiec ewentualnym problemom. 

Ogrzewanie podjazdu pozwala zabezpieczyć powierzchnie przed zamarzaniem oraz wilgocią. Dzięki temu zmniejsza zagrożenie poślizgiem, zwiększa żywotność pokrycia powierzchni zapobiegając rozsadzaniu i pękaniu kostki przy zamarzaniu oraz pozwala zachować estetyczny wygląd podjazdu, nie dopuszczając do rozwoju mchów i traw, w miejscach zbierania się wilgoci. 

 

Aby niepotrzebnie nie zwiększać kosztów instalacji zaproponowaliśmy rozwiązanie, w którym przewody grzejne nie są rozkładane na całej powierzchni podjazdu, a jedynie w trzech pasach o szerokości metra, tam, gdzie znajdować się będą koła pojazdów.
Do takiej instalacji doskonale sprawdzają się maty grzejne.

Przewody zamontowane na matach są w odpowiedniej odległości, fabrycznie zakończone i połączone z przewodem zasilającym, dzięki czemu ich montaż jest niezwykle prosty. Odstępy między matami utrzymywane są dzięki specjalnym taśmom montażowym, które trzymają przewody zarówno zapobiegając ich rozsunięciu, jak i najściu na siebie, podczas kładzenia nawierzchni podjazdu.

Po ułożeniu, podłączeniu i sprawdzeniu wszystkich mat kamerą termowizyjną firma brukarska zasypuje instalację cienką warstwą podsypki betonowej i układa kostkę brukową. Przez cały czas przewody są sprawdzane kamerą termowizyjną, tak by mieć pewność, że podczas kładzenia kostki nie doszło do przypadkowego uszkodzenia lub przesunięcia mat. 

Dodatkowo wykonaliśmy instalację przewodu grzejnego na rurze doprowadzającej wodę do węża gaśniczego znajdującego się w garażu. Przewód został przylgowo dociśnięty do rury i zamocowany. Taśma aluminiowanie tylko dociska przewód do rury, ponadto pomaga rozprowadzać energię cieplną po jej powierzchni.
Ten prosty i niedrogi system znacząco wpływa na standard bezpieczeństwa budynku. W często wietrzonym i wyziębianym miejscu, jak garaż podziemny, niezaizolowane, metalowe rury mogą być narażone na zamarznięcie i uszkodzenie. Równocześnie, wbrew pozorom w okresie zimowym instalacje elektryczne w budynkach i pojazdach, ze względu na wilgoć i kurczenie pod wpływem niskiej temperatury, są bardziej narażone na spięcie i spowodowanie pożaru, niż w okresie letnim. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić sprawne działanie systemów p.poż przez cały rok.

O produkcie: Stałomocowa Mata HMO 16m2

  • Producent: Thermoval
  • Moc: 300 W/m2
  • Napięcie: 230V
  • Montaż: podsypka betonowa

 

Dzięki wyjątkowo mocnej budowie przewodów i ich odpowiedniemu rozmieszczeniu na macie, możliwy jest szybki montaż, a mata idealnie sprawdza się w instalacjach podgrzewania powierzchni zewnętrznych, jak podjazdy, chodniki, schody, etc.

Na przygotowaną, pozbawioną nierówności powierzchnię rozciąga się matę, następnie przykrywa klejem, podsypką lub wylewką betonową, Zastosowanie termostatu oraz czujników wilgotności i temperatury jest niezbędne, by zapewnić najlepszą sprawność instalacji. Przed zakupem maty należy odpowiednio wymierzyć powierzchnie i zaplanować montaż, gdyż przewodów w macie nie wolno krzyżować, ani docinać.

Sterowanie systemem odbywa się dzięki odczytom z gruntowego czujnika ETOG  firmy Thermoval. To tzw. czujnik hybrydowy, który odczytuje zarówno temp., jak i poziom wilgotności. Czujnik montuje się w metalowej osłonce, bezpośrednio w ogrzewanej powierzchni. 

Do łączenia mat wykorzystano dedykowane akcesoria producenta Thermoval, takie jak uniwersalna taśma montażowa. 

Zobacz także:

Pompa Ciepła podstawą rozwiązania systemowego w Orlu

Nowy budynek został zaplanowany tak, by spełniać najwyższe standardy komfortu. Korzystając z dostępnych na rynku nowoczesnych rozwiązań postawiono na rozwiązanie systemowe. Ogrzewanie oparte o pompę aroTHERM monoblok VWL 115/2, z instalacją ogrzewania podłogowego, wspiera system rekuperacji. Dodatkowo dla wygody mieszkańców budynek wyposażono w instalację odkurzacza centralnego.
Read More
Pompa Ciepła podstawą rozwiązania systemowego w Orlu

POMPA CIEPŁA Z INSTALACJĄ GRZEJNIKOWĄ W GOŚCICINIE

Modernizacja systemu ogrzewania w budynku z 2003 roku. Kocioł na paliwo stałe został zastąpiony systemem opartym o Pompę Ciepła. Wymiana instalacji grzejnikowej na podłogową wymagałaby gruntownego remontu oraz nakładów finansowych, dlatego dobrano pompę przystosowaną pracy na wysoki parametr.
Read More
POMPA CIEPŁA Z INSTALACJĄ GRZEJNIKOWĄ W GOŚCICINIE

Promienniki podczerwieni w studiu rehabilitacji w Gościcinie

W Gościcinie w punkcie rehabilitacji, spotkaliśmy się z równie ciekawym pomysłem. Panele zawisły nad stołami do masażu. Już na samą myśl o relaksującym masażu, pod ciepłym strumieniem powietrza, podobnym do promieni letniego słońca, robi się lepiej. Białe, dyskretne promienniki pięknie wpasowały się do drewnianego wykończenia pomieszczenia, a ich bezgłośna praca na pewno nie zakłóci żadnej sesji masażu.
Read More
Promienniki podczerwieni w studiu rehabilitacji w Gościcinie

Elektryczne ogrzewanie podłogowe w dużym domu.

Generalnie przyjmuje się, że koszty eksploatacji ogrzewania elektrycznego są wyższe niż systemów centralnych, jak ogrzewanie gazowe. Jednak, na małych przestrzeniach różnica w kosztach okresowych nie rekompensuje różnicy między dużo wyższymi kosztami instalacji i materiałów. Szczególnie jeżeli zastosujemy odpowiednie sterowanie i wykorzystywana będzie tańsza taryfa.  Elektryczne ogrzewanie ma także wiele innych zalet, szczególnie cennych w przypadku małych przestrzeni, jak ta, że nie wymaga kotłowni, więc nie zajmuje cennego miejsca. Zdarza się jednak, że ogrzewanie elektryczne znajduje zastosowanie także w dużych budynkach.
Read More
Elektryczne ogrzewanie podłogowe w dużym domu.

System przeciwoblodzeniowy rynien ponad kilometr przewodu

Wykonaliśmy instalację przeciwoblodzeniową na kilku wielkich hangarach. Naszym zadaniem było zabezpieczenie systemu rynnowego przed oblodzeniem. Zamontowaliśmy ponad 1600 metrów bieżących przewodów samoregulujących! Zabezpieczyliśmy przed zamarzaniem rynny i rury spustowe przewodami o bazowej mocy ok. 30 W/m (przy temp. 10şC), których moc rośnie wraz ze spadkiem temperatury.
Read More
System przeciwoblodzeniowy rynien ponad kilometr przewodu

Łazienka na miarę standardów branży motoryzacyjnej

Współpracując z firmą Pawo wykonaliśmy całkowity remont łazienek w siedzibie Auto-Mobil w Wejherowie. Przeprowadziliśmy modernizację instalacji wod-kan, wymianę pokrycia ścian i podłóg, montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego oraz montaż urządzeń sanitarnych, od muszli klozetowych, pisuarów i zlewów, po nowoczesną suszarkę kieszeniową producenta Warmtec oraz grzejnik drabinkowy. Zdecydowano się na zastosowanie zarówno grzejnika naściennego, typu drabinkowego, jak i elektrycznego ogrzewania podłogowego.
Read More
Łazienka na miarę standardów branży motoryzacyjnej

Ogrzewanie wejścia do instytutu badań nad gospodarką rynkową

Aby uniknąć wypadków i nieprzyjemności wejście do Instytutu wyposażono w instalację przewodów grzejnych Raychem System przeciwoblodzeniowy pozwoli utrzymać weście do budynku dobrze widocznym, czystym i bez śniegu, lodu oraz nadmiaru wilgoci. Wykorzystano tu prostą technikę układania przewodów grzejnych na aluminiowej taśmie montażowej.
Read More
Ogrzewanie wejścia do instytutu badań nad gospodarką rynkową

Instalacja przeciwoblodzeniowa podjazdu garażu podziemnego

Inwestor postanowił zastosować system przeciwoblodzeniowy w podjeździe, aby zapobiec ewentualnym problemom. Ogrzewanie podjazdu pozwala zabezpieczyć powierzchnie przed zamarzaniem oraz wilgocią. Dzięki temu zmniejsza zagrożenie poślizgiem, zwiększa żywotność pokrycia powierzchni zapobiegając rozsadzaniu i pękaniu kostki przy zamarzaniu oraz pozwala zachować estetyczny wygląd podjazdu, nie dopuszczając do rozwoju mchów i traw, w miejscach zbierania się wilgoci.
Read More
Instalacja przeciwoblodzeniowa podjazdu garażu podziemnego

Działanie systemu przeciwoblodzeniowego w styczniu

Pierwsze uruchomienie systemu przeciwoblodzeniowego schodów i podjazdu przeprowadzone w śnieżny, styczniowy wieczór. Zobacz, jak pomimo opadów zalegający śnieg znikał z minuty na minutę.
Read More
Działanie systemu przeciwoblodzeniowego w styczniu

Ogrzewanie powierzchniowe jacuzzi w Hotelu Marriott w Sopocie

Pod całą powierzchnią tarasu i na schodkach jacuzzi wykonaliśmy system ogrzewania. Wykorzystaliśmy samoregulujące przewody grzejne o dużej mocy, producenta Raychem. Moc oraz rozłożenie przewodu zostało wcześniej dokładnie obliczone, a przy szacowaniu wzięliśmy pod uwagę czynniki, jak zalewanie powierzchni wodą z jacuzzi, nowe pokrycie powierzchni, czy zwiększoną temperaturę komfortu gości SPA.
Read More
Ogrzewanie powierzchniowe jacuzzi w Hotelu Marriott w Sopocie

PRODUKTY UŻYTE W REALIZACJI

preloader