Waterm

ZAMOWIENIA@WATERM.PL

DO POBRANIA

KATALOG PRODUKTÓW

 (58) 778 14 57

Kocioł dwufunkcyjny w kuchni wejherowskiego mieszkania

Kocioł dwufunkcyjny w kuchni wejherowskiego mieszkania

Kocioł dwufunkcyjny w kuchni | Wejherowo

Kocioł gazowy w mieszkaniu, komfort niezależnego systemu i oszczędność miejsca.

Żaden trend i zmiana w budownictwie i nie tylko, nie jest tak odczuwalna, jak to, że wszystko jest co raz bardziej kompaktowe. Minimalizacja to krok w przyszłość. Także nowe domy i mieszkania są coraz mniejsze, ergonomia wygrywa z przestronnością. Większym powodzeniem cieszą się powierzchnie do 100 m2, niż te o większych gabarytach.

Oczywistą przyczyną jest wzrost średniej ceny mieszkań i budowy domu, ale to nie wszystko. Nawet inwestorzy, których byłoby stać na postawienie dużego, piętrowego domu, coraz rzadziej się na to decydują. 

Wynika to z tego, że nowoczesne budownictwo pozwala doskonale zaplanować i wykorzystać każdy metr. Ergonomiczna i użytkowość, która równocześnie wygląda przestrzennie i przytulnie wygrywa z potężnymi salonami i sypialniami. Dobrze zaplanowany pokój, to mniej sprzątania i łatwość zorganizowania, a więc- większy komfort.

Idąc tym tokiem, poświęcenie całego pomieszczenia na kotłownię zupełnie nie wchodzi w grę, jednak korzystanie z sieci miejskiej, nie zawsze jest możliwe i nie każdy też chce uzależnić się od zewnętrznej sieci.

Rozwiązaniem jest kocioł  dwufunkcyjny, które zapewni wiele korzyści, równocześnie wpisując się w trendy nowoczesnego budownictwa. 

 • Wydajność – wbrew powszechnej opinii, kotły dwufunkcyjne nie mają wiele niższej wydajności od kotłów jednofunkcyjnych. To idealne rozwiązanie dla niewielkich rodzin, gdzie zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową nie jest duże. 
 • Estetyka – niewielkie urządzenie wkomponuje się między szafki, można je tez całkowicie zabudować.
 • Ergonomia – niewielkie urządzenie i proste podłączenie nie zabiera dużo miejsca. 
 • Ekonomia- ogrzewanie gazem to wciąż jedna z najtańszych metod ogrzewania
 • Niezależność- mieszkania często uzależnione są od ogrzewania z ciepłowni miejskiej. Mając własny kocioł ma się całkowitą kontrolę nad systemem.

Jak ogrzewanie ma się do mniejszej przestrzeni?

Mniejsza przestrzeń dyktuje ilość rozwiązań, które można zastosować.. Otwiera się furtka na ogrzewanie elektryczne, którego zazwyczaj nie zalecają w dużych budynkach. Niestety, w ogólnej opinii jest to rozwiązanie uznawane za drogie w eksploatacji, więc nie każdy chce się na nie zdecydować. 

Równocześnie kotły, często nazywane piecami, na paliwa stałe zupełnie się nie sprawdzą. Zajmują zbyt wiele miejsca, są dość masywne, a ich moc za duża. Ponadto wymagają uzupełniania medium, które także trzeba gdzieś przechować, a nawet nowoczesne rozwiązania na pellet i eko-groszek, nie wspominając o tradycyjnym węglu, kurzą i brudzą, wiec wymagają osobnego pomieszczenia przeznaczonego na kotłownie.  

W przypadku kiedy budynek posiada dostęp do gazu, to rozwiązanie jest niezwykle proste. 
Te problemy nie występują w przypadku kotłów gazowych- medium jest tańsze od prądu, nie brudzą , są dużo mniejsze i praktycznie nie wymagają interwencji innej, niż okresowy przegląd. Szczególną zaletą wielu kotłów jest też możliwość optymalizacji procesu spalania i modulacji mocy, co pozwala idealnie dopasować pracę urządzenia do zapotrzebowania.

kocioł gazowy w kuchni
kocioł w zabudowie

W jednym z wejherowskich mieszkań, pewna rodzina zdecydowała się właśnie na ogrzewanie gazowe.

Pokój dzienny, wydzielona kuchnia, nieduża łazienka i dwa pokoje- gdzie wstawić kocioł? 

Nie trzeba było długo sie zastanawiać. Obszerna zabudowa kuchni zapewniła więcej miejsca niż było trzeba. Dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny nie zajął nawet jednej szafki w całości.

Wybrane urządzenie firmy Vaillant wyróżnia się niewielkim rozmiarem, dlatego bez trudu udało się zapewnić odpowiednie, bezpieczne warunki, dla jego pracy nawet w tak ograniczonej zabudowie. 

Niewątpliwą zaletą mieszkania był fakt, że kuchnia jest oddzielnym pomieszczeniem, gdyż kocioł gazowy nie może  znajdować się w pomieszczeniu, gdzie stale przebywają mieszkańcy. Ze względów bezpieczeństwa szafka wymagała także połączenia z wentylacją, co również nie stanowiło problemu w kuchni, w której znajdował się już wyciąg. 

 

Dzięki elastycznemu systemowi kominów koncentrycznych, problemu nie stanowiło także odprowadzenie spalin i doprowadzenie powietrza do kotła. Wykorzystaliśmy dedykowany system do wyprowadzania spalin i zasysania powietrza do spalania przez ścianę budynku

Naścienny kocioł powiesiliśmy tak, aby równocześnie można było go wygodnie obsługiwać z panelu przedniego oraz aby zapewnić łatwy dostęp do instalacji i zaworów pod nim.

Podobnie zadbaliśmy o kolejny ważny warunek związany z bezpieczeństwem pracy kotła- zabudowa nie była stała, czyli można ją łatwo zdemontować.  Musimy jednak przyznać, że stylistyka, typowa dla producenta Vaillant  doskonale wkomponowała się do eleganckiej kuchni i wręcz żal było nam zamykać szafkę, po przeprowadzeniu udanego pierwszego uruchomienia systemu. 

sys kominów koncentrycznych

O produkcie: Kocioł dwufunkcyjny Vaillant VCW EcoTec 306

Ten niewielki, wiszący kocioł dwufunkcyjny to urządzenie zaprojektowane z myślą o przygotowaniu ciepłej wody. Producent zadbał o wysoką sprawność i ekonomię urządzenia. Jest wyposażony w optymalizację procesu spalania, pompę obiegową o wysokiej sprawności i system oszczędzania energii w stanie czuwania. Przy obciążeniu 30% sprawność sięga ponad 109%, a przy maksymalnym obciążeniu zużycie mocy elektrycznej to nie więcej niż 80W.

Dane techniczne:

 • Moc: 30kW
 • Sprawność: 109%
 • Wymiary: 720x440x338mm
 • Zasobnik 20l o wydajności 70l
 • Klasa A
 • Nominalna moc Nominalna moc grzewcza (50/30şC):  5,7-26,5 kW

Zobacz także:

Pompa Ciepła podstawą rozwiązania systemowego w Orlu

Nowy budynek został zaplanowany tak, by spełniać najwyższe standardy komfortu. Korzystając z dostępnych na rynku nowoczesnych rozwiązań postawiono na rozwiązanie systemowe. Ogrzewanie oparte o pompę aroTHERM monoblok VWL 115/2, z instalacją ogrzewania podłogowego, wspiera system rekuperacji. Dodatkowo dla wygody mieszkańców budynek wyposażono w instalację odkurzacza centralnego.
Read More
Pompa Ciepła podstawą rozwiązania systemowego w Orlu

POMPA CIEPŁA Z INSTALACJĄ GRZEJNIKOWĄ W GOŚCICINIE

Modernizacja systemu ogrzewania w budynku z 2003 roku. Kocioł na paliwo stałe został zastąpiony systemem opartym o Pompę Ciepła. Wymiana instalacji grzejnikowej na podłogową wymagałaby gruntownego remontu oraz nakładów finansowych, dlatego dobrano pompę przystosowaną pracy na wysoki parametr.
Read More
POMPA CIEPŁA Z INSTALACJĄ GRZEJNIKOWĄ W GOŚCICINIE

Promienniki podczerwieni w studiu rehabilitacji w Gościcinie

W Gościcinie w punkcie rehabilitacji, spotkaliśmy się z równie ciekawym pomysłem. Panele zawisły nad stołami do masażu. Już na samą myśl o relaksującym masażu, pod ciepłym strumieniem powietrza, podobnym do promieni letniego słońca, robi się lepiej. Białe, dyskretne promienniki pięknie wpasowały się do drewnianego wykończenia pomieszczenia, a ich bezgłośna praca na pewno nie zakłóci żadnej sesji masażu.
Read More
Promienniki podczerwieni w studiu rehabilitacji w Gościcinie

Elektryczne ogrzewanie podłogowe w dużym domu.

Generalnie przyjmuje się, że koszty eksploatacji ogrzewania elektrycznego są wyższe niż systemów centralnych, jak ogrzewanie gazowe. Jednak, na małych przestrzeniach różnica w kosztach okresowych nie rekompensuje różnicy między dużo wyższymi kosztami instalacji i materiałów. Szczególnie jeżeli zastosujemy odpowiednie sterowanie i wykorzystywana będzie tańsza taryfa.  Elektryczne ogrzewanie ma także wiele innych zalet, szczególnie cennych w przypadku małych przestrzeni, jak ta, że nie wymaga kotłowni, więc nie zajmuje cennego miejsca. Zdarza się jednak, że ogrzewanie elektryczne znajduje zastosowanie także w dużych budynkach.
Read More
Elektryczne ogrzewanie podłogowe w dużym domu.

System przeciwoblodzeniowy rynien ponad kilometr przewodu

Wykonaliśmy instalację przeciwoblodzeniową na kilku wielkich hangarach. Naszym zadaniem było zabezpieczenie systemu rynnowego przed oblodzeniem. Zamontowaliśmy ponad 1600 metrów bieżących przewodów samoregulujących! Zabezpieczyliśmy przed zamarzaniem rynny i rury spustowe przewodami o bazowej mocy ok. 30 W/m (przy temp. 10şC), których moc rośnie wraz ze spadkiem temperatury.
Read More
System przeciwoblodzeniowy rynien ponad kilometr przewodu

Łazienka na miarę standardów branży motoryzacyjnej

Współpracując z firmą Pawo wykonaliśmy całkowity remont łazienek w siedzibie Auto-Mobil w Wejherowie. Przeprowadziliśmy modernizację instalacji wod-kan, wymianę pokrycia ścian i podłóg, montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego oraz montaż urządzeń sanitarnych, od muszli klozetowych, pisuarów i zlewów, po nowoczesną suszarkę kieszeniową producenta Warmtec oraz grzejnik drabinkowy. Zdecydowano się na zastosowanie zarówno grzejnika naściennego, typu drabinkowego, jak i elektrycznego ogrzewania podłogowego.
Read More
Łazienka na miarę standardów branży motoryzacyjnej

Ogrzewanie wejścia do instytutu badań nad gospodarką rynkową

Aby uniknąć wypadków i nieprzyjemności wejście do Instytutu wyposażono w instalację przewodów grzejnych Raychem System przeciwoblodzeniowy pozwoli utrzymać weście do budynku dobrze widocznym, czystym i bez śniegu, lodu oraz nadmiaru wilgoci. Wykorzystano tu prostą technikę układania przewodów grzejnych na aluminiowej taśmie montażowej.
Read More
Ogrzewanie wejścia do instytutu badań nad gospodarką rynkową

Instalacja przeciwoblodzeniowa podjazdu garażu podziemnego

Inwestor postanowił zastosować system przeciwoblodzeniowy w podjeździe, aby zapobiec ewentualnym problemom. Ogrzewanie podjazdu pozwala zabezpieczyć powierzchnie przed zamarzaniem oraz wilgocią. Dzięki temu zmniejsza zagrożenie poślizgiem, zwiększa żywotność pokrycia powierzchni zapobiegając rozsadzaniu i pękaniu kostki przy zamarzaniu oraz pozwala zachować estetyczny wygląd podjazdu, nie dopuszczając do rozwoju mchów i traw, w miejscach zbierania się wilgoci.
Read More
Instalacja przeciwoblodzeniowa podjazdu garażu podziemnego

Działanie systemu przeciwoblodzeniowego w styczniu

Pierwsze uruchomienie systemu przeciwoblodzeniowego schodów i podjazdu przeprowadzone w śnieżny, styczniowy wieczór. Zobacz, jak pomimo opadów zalegający śnieg znikał z minuty na minutę.
Read More
Działanie systemu przeciwoblodzeniowego w styczniu

Ogrzewanie powierzchniowe jacuzzi w Hotelu Marriott w Sopocie

Pod całą powierzchnią tarasu i na schodkach jacuzzi wykonaliśmy system ogrzewania. Wykorzystaliśmy samoregulujące przewody grzejne o dużej mocy, producenta Raychem. Moc oraz rozłożenie przewodu zostało wcześniej dokładnie obliczone, a przy szacowaniu wzięliśmy pod uwagę czynniki, jak zalewanie powierzchni wodą z jacuzzi, nowe pokrycie powierzchni, czy zwiększoną temperaturę komfortu gości SPA.
Read More
Ogrzewanie powierzchniowe jacuzzi w Hotelu Marriott w Sopocie

PRODUKTY UŻYTE W REALIZACJI

preloader