Waterm

ZAMOWIENIA@WATERM.PL

DO POBRANIA

KATALOG PRODUKTÓW

 (58) 778 14 57

Łazienka na miarę standardów branży motoryzacyjnej

Łazienka na miarę standardów branży motoryzacyjnej

Łazienka na miarę standardów branży motoryzacyjnej | Wejherowo

Instalacja sanitarna | Całkowity remont i wyposażenie łazienki w budynku Auto-mobil w Wejherowie.

Branża motoryzacyjna jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki. Szczególnie ważną rolę odgrywa tutaj handel pojazdami używanymi oraz mechanika pojazdowa i serwis. Na rynku tak konkurencyjnym nie ma miejsca na błędy, opóźnienia i niedoskonałość. Estetyka, odpowiednie oświetlanie, lśniący lakier,  doskonała ekspozycja pojazdów gra kluczową rolę.  

Jakość usług, profesjonalizm i dbałość o szczegóły, to elementy, które decydują o sukcesie lub porażce. Prezencja jest tutaj równie ważna co usługi i sprzedaż. 

Dlatego, w tym projekcie postawiono na najwyższy standard:

 • Suszarka kieszeniowa naścienna– najszybsze suszenie, najwyższa higiena
 • Przyłącza wodne i stelaż WC – doświadczenie instalatorów pozwala zagwarantować bezawaryjność
 • Podłogowe, elektryczne ogrzewanie– energooszczędne ogrzewanie oraz  higiena i estetyka podłogi
 • Wydajny grzejnik–  dla dogrzania pomieszczenia, by zawsze panowała komfortowa temperaturę
 • Drabinkowa budowa grzejnika– użytkowa i elegancka

Firma Auto-mobil rozumie to doskonale i ich ekspozycja samochodów zawsze wyglądają nienagannie. Nic więc dziwnego, że tego samego wymagali od wykonawców. Choć pozornie może się to wydawać trywialne, to wygląd łazienki, może mieć ogromny wpływ na wydajność pracowników oraz zadowolenie klientów. 

Dla zainteresowanego, potencjalnego klienta, któremu pojazdy w salonie prezentuje się w najlepszym świetle, niezadbana toaleta jest sygnałem, że może to być tylko piękne opakowanie kryjące niedoskonałości. Dla pracowników zaplecze sanitarne to jeden z czynników wpływających na komfort pracy. Tam gdzie salon sprzedaży znajduje się drzwi w drzwi z warsztatem samochowym higiena, możliwość dokładnego umycia i wysuszenia rąk jest szczególnie ważna.

Kiedy się nad tym zastanowić, to jasnym jest, że istnieje  wiele czynników, które czynią  z łazienki jedno z najważenisjzzych pomieszczeń w każdym domu, biurze, czy zakładzie pracy.

Współpraca specjalistów stawiających na jakość przynosi doskonałe efekty.

Współpracując z firmą Pawo wykonaliśmy całkowity remont łazienek w siedzibie Auto-Mobil w Wejherowie. 

Przeprowadziliśmy  modernizację instalacji wod-kan, wymianę pokrycia ścian i podłóg, montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego oraz montaż urządzeń sanitarnych, od muszli klozetowych, pisuarów i zlewów, po nowoczesną suszarkę kieszeniową producenta Warmtec oraz grzejnik drabinkowy.  

Zdecydowano się na zastosowanie zarówno grzejnika naściennego, typu drabinkowego, jak i elektrycznego ogrzewania podłogowego. Grzejnik tego typu, to nie tylko skuteczne źródło ciepła, to także element użytkowy. Jego budowa pozwala powiesić i szybko wysuszyć ręcznik, rękawice robocze, itp. Natomiast ogrzewanie elektryczne pełni tutaj rolę ogrzewania dodatkowego. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie dodatkowego komfortu użytkowania pomieszczenia. Ciepła podłoga zapobiega osiadaniu wilgoci na posadzce. przyspiesza jej suszenie np. po jej umyciu i tym samym nie pozwala na rozwój niebezpiecznych bakterii i grzybów.

 

Przy wyborze wyposażenia łazienki skupiono się na tym, by efekty metamorfozy nie były krótkotrwałe. Wybrano materiały i urządzenia, które ułatwią utrzymanie czystości, zapobiegną zbieraniu się wilgoci w pomieszczeniu, a przede wszystkim będą niezawodne. Zmiany unowocześniły pomieszczenie, nadały elegancki wygląd i wizualnie powiększyły przestrzeń.

Ponadto łazienkę zaprojektowano z myślą o niepełnosprawnych, tak, aby można było wygodnie poruszać się po niej na wózku, a obok toalety i zlewu znalazły się specjalne wsporniki

Największą rewelacją okazała się suszarka komorowa. Zastąpiła wymagające ciągłej wymiany, poniewierające się wszędzie,  zatykające toaletę, drogie i nieekologiczne ręczniki papierowe, wprowadzając do tej łazienki zupełnie nowy poziom komfortu.

O Urządzeniu: Naścienna suszarka kieszeniowa Jet Flow producenta WARMTEC

 • Moc: 1650W
 • Kolor: Biały
 • Wymiary: 69 x 30 x 22 cm
 • Masa: 11 kg
 • Czas suszenia: <7sek.
 • Gwarancja: 3 lata
 • Atest higieniczny PZH

Suszarki kieszeniowe działają znacznie szybciej i dokładniej, niż standardowe suszarki naścienne, do tego nie zdmuchują wody z dłoni na podłogę. W łazience, do której wchodzi się w obuwiu zewnętrznym mokra podłoga oznacza tworzenie się błota, które roznosi się po całym budynku. Unikając tego nie tylko zapobiegamy powstawaniu nieestetycznej kałuży, lecz także unikamy rozwoju grzybów i bakterii.

Przeciw bakteriom i grzybom działa także filtr HEPA powstrzymujący przedostawaniu się zanieczyszczeń, wraz z powietrzem na dłonie użytkownika.

Zgodnie z założeniem i jak potwierdzają testy, suszarka ta posiada gwarancję długowieczności. Przy ciężkich warunkach, aż pięciuset cykli suszenia dziennie sprawnie działa nawet czternaście lat. Do tego nie wymaga konserwacji, ani wymiany elementów wewnętrznych. Sam producent zapewnia, aż trzyletnią gwarancję. 

Ciekawy i nowoczesny design suszarki doskonale wpasował się do wyglądu odmienionej łazienki, a specjalne podświetlanie komory zwracają uwagę. 

Zobacz także:

Pompa Ciepła podstawą rozwiązania systemowego w Orlu

Nowy budynek został zaplanowany tak, by spełniać najwyższe standardy komfortu. Korzystając z dostępnych na rynku nowoczesnych rozwiązań postawiono na rozwiązanie systemowe. Ogrzewanie oparte o pompę aroTHERM monoblok VWL 115/2, z instalacją ogrzewania podłogowego, wspiera system rekuperacji. Dodatkowo dla wygody mieszkańców budynek wyposażono w instalację odkurzacza centralnego.
Read More
Pompa Ciepła podstawą rozwiązania systemowego w Orlu

POMPA CIEPŁA Z INSTALACJĄ GRZEJNIKOWĄ W GOŚCICINIE

Modernizacja systemu ogrzewania w budynku z 2003 roku. Kocioł na paliwo stałe został zastąpiony systemem opartym o Pompę Ciepła. Wymiana instalacji grzejnikowej na podłogową wymagałaby gruntownego remontu oraz nakładów finansowych, dlatego dobrano pompę przystosowaną pracy na wysoki parametr.
Read More
POMPA CIEPŁA Z INSTALACJĄ GRZEJNIKOWĄ W GOŚCICINIE

Promienniki podczerwieni w studiu rehabilitacji w Gościcinie

W Gościcinie w punkcie rehabilitacji, spotkaliśmy się z równie ciekawym pomysłem. Panele zawisły nad stołami do masażu. Już na samą myśl o relaksującym masażu, pod ciepłym strumieniem powietrza, podobnym do promieni letniego słońca, robi się lepiej. Białe, dyskretne promienniki pięknie wpasowały się do drewnianego wykończenia pomieszczenia, a ich bezgłośna praca na pewno nie zakłóci żadnej sesji masażu.
Read More
Promienniki podczerwieni w studiu rehabilitacji w Gościcinie

Elektryczne ogrzewanie podłogowe w dużym domu.

Generalnie przyjmuje się, że koszty eksploatacji ogrzewania elektrycznego są wyższe niż systemów centralnych, jak ogrzewanie gazowe. Jednak, na małych przestrzeniach różnica w kosztach okresowych nie rekompensuje różnicy między dużo wyższymi kosztami instalacji i materiałów. Szczególnie jeżeli zastosujemy odpowiednie sterowanie i wykorzystywana będzie tańsza taryfa.  Elektryczne ogrzewanie ma także wiele innych zalet, szczególnie cennych w przypadku małych przestrzeni, jak ta, że nie wymaga kotłowni, więc nie zajmuje cennego miejsca. Zdarza się jednak, że ogrzewanie elektryczne znajduje zastosowanie także w dużych budynkach.
Read More
Elektryczne ogrzewanie podłogowe w dużym domu.

System przeciwoblodzeniowy rynien ponad kilometr przewodu

Wykonaliśmy instalację przeciwoblodzeniową na kilku wielkich hangarach. Naszym zadaniem było zabezpieczenie systemu rynnowego przed oblodzeniem. Zamontowaliśmy ponad 1600 metrów bieżących przewodów samoregulujących! Zabezpieczyliśmy przed zamarzaniem rynny i rury spustowe przewodami o bazowej mocy ok. 30 W/m (przy temp. 10şC), których moc rośnie wraz ze spadkiem temperatury.
Read More
System przeciwoblodzeniowy rynien ponad kilometr przewodu

Łazienka na miarę standardów branży motoryzacyjnej

Współpracując z firmą Pawo wykonaliśmy całkowity remont łazienek w siedzibie Auto-Mobil w Wejherowie. Przeprowadziliśmy modernizację instalacji wod-kan, wymianę pokrycia ścian i podłóg, montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego oraz montaż urządzeń sanitarnych, od muszli klozetowych, pisuarów i zlewów, po nowoczesną suszarkę kieszeniową producenta Warmtec oraz grzejnik drabinkowy. Zdecydowano się na zastosowanie zarówno grzejnika naściennego, typu drabinkowego, jak i elektrycznego ogrzewania podłogowego.
Read More
Łazienka na miarę standardów branży motoryzacyjnej

Ogrzewanie wejścia do instytutu badań nad gospodarką rynkową

Aby uniknąć wypadków i nieprzyjemności wejście do Instytutu wyposażono w instalację przewodów grzejnych Raychem System przeciwoblodzeniowy pozwoli utrzymać weście do budynku dobrze widocznym, czystym i bez śniegu, lodu oraz nadmiaru wilgoci. Wykorzystano tu prostą technikę układania przewodów grzejnych na aluminiowej taśmie montażowej.
Read More
Ogrzewanie wejścia do instytutu badań nad gospodarką rynkową

Instalacja przeciwoblodzeniowa podjazdu garażu podziemnego

Inwestor postanowił zastosować system przeciwoblodzeniowy w podjeździe, aby zapobiec ewentualnym problemom. Ogrzewanie podjazdu pozwala zabezpieczyć powierzchnie przed zamarzaniem oraz wilgocią. Dzięki temu zmniejsza zagrożenie poślizgiem, zwiększa żywotność pokrycia powierzchni zapobiegając rozsadzaniu i pękaniu kostki przy zamarzaniu oraz pozwala zachować estetyczny wygląd podjazdu, nie dopuszczając do rozwoju mchów i traw, w miejscach zbierania się wilgoci.
Read More
Instalacja przeciwoblodzeniowa podjazdu garażu podziemnego

Działanie systemu przeciwoblodzeniowego w styczniu

Pierwsze uruchomienie systemu przeciwoblodzeniowego schodów i podjazdu przeprowadzone w śnieżny, styczniowy wieczór. Zobacz, jak pomimo opadów zalegający śnieg znikał z minuty na minutę.
Read More
Działanie systemu przeciwoblodzeniowego w styczniu

Ogrzewanie powierzchniowe jacuzzi w Hotelu Marriott w Sopocie

Pod całą powierzchnią tarasu i na schodkach jacuzzi wykonaliśmy system ogrzewania. Wykorzystaliśmy samoregulujące przewody grzejne o dużej mocy, producenta Raychem. Moc oraz rozłożenie przewodu zostało wcześniej dokładnie obliczone, a przy szacowaniu wzięliśmy pod uwagę czynniki, jak zalewanie powierzchni wodą z jacuzzi, nowe pokrycie powierzchni, czy zwiększoną temperaturę komfortu gości SPA.
Read More
Ogrzewanie powierzchniowe jacuzzi w Hotelu Marriott w Sopocie

PRODUKTY UŻYTE W REALIZACJI

preloader