Waterm

ZAMOWIENIA@WATERM.PL

DO POBRANIA

KATALOG PRODUKTÓW

 (58) 778 14 57

Modernizacja ogrzewania w zaledwie dwa dni

Modernizacja ogrzewania w zaledwie dwa dni

Zaledwie dwudniowa modernizacja kotłowni | Gdynia Demptowo

Dwupokojowa, niewydajna kotłownia zmieniona w nowoczesny i bezpieczny system ogrzewania centralnego.

Dzięki zaledwie dwudniowej modernizacji zamieniliśmy instalację, będącą niewydajną mieszanką kotła gazowego, podgrzewacza wody i tzw. „kopciucha”, na nowoczesną kotłownie z kotłem jednofunkcyjnym Vaillant. 

W niecałe 24h pracy klient zyskał:

 • Komfort cieplny, ciepłej wody użytkowej i prostej, zautomatyzowanej obsługi. 
 • Oszczędność dzięki dotacji oraz rachunkom, które dzięki wydajniejszemu, ekonomicznemu urządzeniu będą mniejsze. 
 • Przestrzeń  i miejsce, które zajmowała stara kotłownia, skład paliwa stałego oraz kurz i pyły z kotła. 
 • Czas, który inwestor w sezonie grzewczym poświęcał na zamawianie i układanie drewna oraz rozpalanie w piecu. 
 • Bezpieczeństwo, które niesie nowa, sprawdzona i wykonana profesjonalnie instalacja oraz sprawdzone urządzenia.
 • Niezawodność osiągniętą zarówno przez zaufanie rozwiązaniom jednego z najlepszych producentów, jak i dzięki zastosowanym rozwiązaniom instalacyjnym chroniącym bardziej wrażliwe elementy systemu.  

Inwestor składał wniosek o dofinansowanie swojego projektu modernizacji i odzyskał sporą część kosztów inwestycji. Klienci wymieniający kotły na paliwo stałe na wydajny kocioł kondensacyjny to główni beneficjenci większości programów dofinansowań.

Zamiast dwóch pomieszczeń i kilku urządzeń- jeden system.

Klient, który od wielu lat użytkował pojemnościowy podgrzewacz wody Vaillant nie miał wątpliwości, że przy modernizacji zdecyduje się na tego producenta. Pozbył się zarówno starej jednostki gazowej, jak i kotła na paliwo stałe, którym grzał w łagodniejszym okresie.

Wiedział, że urządzenia Vaillant latami działają sprawnie i nie zawiodą jego oczekiwań. Mimo to i tak udało nam się go pozytywnie zaskoczyć. Postęp w dziedzinie techniki budowy kotłów gazowych wyniósł wydajność tych urządzeń na zupełnie nowy poziom, który wedle starych standardów, sięga dziś 109%. Nie tylko sprawność kotłów kondensacyjnych potrafi zaskoczyć. Instalacje systemowe również diametralnie różnią się od tych budowanych dziesięć, czy piętnaście lat temu. 

Dotychczasowa instalacja rozbita była na dwa pomieszczenia. Stalowe rury ciągnęły się pod sufitami niemal w każdym pomieszczeniu w piwnicy. Korytarz, stanowiący równocześnie kotłownię był ciasny, zastawiony urządzeniami grzewczymi, natomiast zbiornik zajmował miejsce w pomieszczeniu sanitarnym. System zbudowany przez hydraulików Waterm pozwolił inwestorowi „odzyskać” łazienkę i szerokie przejście na korytarzu. Dodatkowo rezygnując z ogrzewania paliwem stałym w garażu i piwnicy w końcu będzie można utrzymać porządek oraz czystość, gdyż nie trzeba składować drzewa i węgla, kurzyć i pylić. 

Przy modernizacjach zdarza się czasem, że nowe urządzenie nie działa poprawnie lub dość wydajnie, niekiedy nawet dochodzi do awarii wkrótce po pierwszym uruchomieniu. Dlaczego tak jest?

Zdawałoby się wiec, że problem stanowi wadliwe urządzenie, jednak nic bardziej mylnego. W większości takich przypadków winę ponoszą zanieczyszczenia, które przez lata użytkowania osadziły się w instalacji i pozostały niewykryte. Dopiero podczas montażu mogły zostać naruszone, oderwać się i wraz z obiegiem trafić do kotła zapchać go lub doprowadzić do uszkodzenia mechanicznego. Dlatego tak ważna jest odpowiednia filtracja na powrocie instalacji. Szczególnie w przypadku modernizacji, gdzie nowe urządzenia pracują na starych instalacjach w budynku. 

Przy okazji tej modernizacji poza standardowymi filtrami cząstek stałych zastosowaliśmy przepływowy filtr TF1 Total Filter producenta Fernox. To niewielkie, zmyślne urządzenie montuje się na rurze powrotnej. Filtr wykorzystuje efekt separacji hydrocyklonowej oraz silne magnesy by odseparować z wody zarówno zanieczyszczenia magnetyczne i niemagnetyczne. Choć może się to wydawać skomplikowane, to działanie filtru można wytłumaczyć dość prosto. Medium instalacji wracając z obiegu przepływa przez filtr. Dzięki silnemu magnesowi znajdujące się w niej magnetyczne cząsteczki zostają przyciągnięte do obudowy magnesu. Przepływająca przez filtr woda wprawiana jest w silny ruch wirowy i tworząc „cyklon”. Siła odśrodkowa odseparowuje i wypycha zanieczyszczenia, które pozostają w komorze filtra i to w przybliżeniu nazywamy separacją hydrocyklonową. Raz na określony czas filtr należy oczyścić, co można zrobić bardzo szybko i wygodnie. 

O Produkcie:  Zestaw Vaillant VC ecoTEC 206/5-5 i systemowy regulator pogodowy MultiMatic 700

Nowa generacja kotłów kondensacyjnych ecoTEC plus została zaprojektowana z myślą o najwyższym komforcie użytkowania. Nowy ecoTEC plus to mniejsze zużycie energii,  zoptymalizowane spalanie przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia gazu oraz uproszczona procedura uruchamiania urządzenia. Kotły kondensacyjne ecoTEC plus znajdują zastosowanie zarówno w instalacjach ogrzewania podłogowego, w instalacjach grzejnikowych, jak i w instalacjach z zasobnikami c.w.u. Urządzenia te skupiają w sobie szereg rozwiązań poprawiających znacznie efektywność i optymalizujących pracę.

ecoTEC VC plus w skrócie:

 • Sprawność normatywna 109% (Hi)/ 98% (Hs)
 • ELGA – nowy system optymalizujący proces spalania
 • Pompa obiegowa wysokiej sprawności (HEP) EEI<0,23 – do 58% mniejsze zużycie energii w stosunku do zwykłych pomp elektronicznych
 • Szeroki zakres modulacji (od 20% do 100% c.o. ; od 16% do 100% c.w.u)
 • System Comfort Backup – bezpieczeństwo użytkowania
 • Automatyczna nastawa mocy c.o. – adaptacyjne dostosowanie mocy do instalacji 
 • Aqua Condens System – efekt kondensacji także na potrzeby c.w.u
 • Aqua Power Plus – zwiększenie mocy urządzenia nawet o 21 % na potrzeby c.w.u.
 • Intuicyjny panel obsługowy – przyjazny w obsłudze i podczas przeglądów technicznych
 • Asystent Instalacji – prosty, intuicyjny rozruch urządzenia
 • Kocioł spełnia wymogi konstrukcyjne dyrektywy ErP na rok 2015
 • Nienaganny design – nagroda IF za jakość i wzornictwo

O Produkcie: TF1 Total Filter FERNOX

Wysokowydajny filtr przepływowy do instalacji centralnego ogrzewania, który poprzez wykorzystanie separacji hydrocyklonowej i specjalnie zaprojektowanych magnesów usuwa z obiegu wody instalacyjnej wszelkiego typu zanieczyszczenia.

Dane techniczne produktu:

 • Temperatura maksymalna – 100°C
 • Maksymalne ciśnienie pracy – 3 bary
 • Maksymalny przepływ – 50 l/min
 • Właściwości magnetyczne – magnes neodymowy o mocy 9000 gausów
 • Materiał korpusu – nylon wzmocniony włóknem szklanym
Filtr fernox TF1

Fernox TFI w skrócie:

 • Unikalne właściwości – usuwa zanieczyszczenia magnetyczne i niemagnetyczne
 • Punkt dozowania produktów Fernox z rodziny „F”
 • W zestawie znajdują się wszystkie zawory i złączki
 • Przepływowy filtr magnetyczno-hydrocyklonowy
 • Może być montowany na rurach pionowych i poziomych
 • Czyszczenie zajmuje kilka minut i nie wymaga demontażu ani rozbierania urządzenia Nie blokuje ani nie ogranicza przepływu
 • Certyfikat ograniczonego śladu węglowego przyznany przez organizację Carbon Trust
 • Osoby z wszczepionym urządzeniem kardiologicznym powinny zawsze zachowywać szczególną ostrożność podczas obchodzenia się z filtrem Fernox TF1, podobnie jak w przypadku innych produktów magnetycznych.

Zobacz także:

Pompa Ciepła podstawą rozwiązania systemowego w Orlu

Nowy budynek został zaplanowany tak, by spełniać najwyższe standardy komfortu. Korzystając z dostępnych na rynku nowoczesnych rozwiązań postawiono na rozwiązanie systemowe. Ogrzewanie oparte o pompę aroTHERM monoblok VWL 115/2, z instalacją ogrzewania podłogowego, wspiera system rekuperacji. Dodatkowo dla wygody mieszkańców budynek wyposażono w instalację odkurzacza centralnego.
Read More
Pompa Ciepła podstawą rozwiązania systemowego w Orlu

POMPA CIEPŁA Z INSTALACJĄ GRZEJNIKOWĄ W GOŚCICINIE

Modernizacja systemu ogrzewania w budynku z 2003 roku. Kocioł na paliwo stałe został zastąpiony systemem opartym o Pompę Ciepła. Wymiana instalacji grzejnikowej na podłogową wymagałaby gruntownego remontu oraz nakładów finansowych, dlatego dobrano pompę przystosowaną pracy na wysoki parametr.
Read More
POMPA CIEPŁA Z INSTALACJĄ GRZEJNIKOWĄ W GOŚCICINIE

Promienniki podczerwieni w studiu rehabilitacji w Gościcinie

W Gościcinie w punkcie rehabilitacji, spotkaliśmy się z równie ciekawym pomysłem. Panele zawisły nad stołami do masażu. Już na samą myśl o relaksującym masażu, pod ciepłym strumieniem powietrza, podobnym do promieni letniego słońca, robi się lepiej. Białe, dyskretne promienniki pięknie wpasowały się do drewnianego wykończenia pomieszczenia, a ich bezgłośna praca na pewno nie zakłóci żadnej sesji masażu.
Read More
Promienniki podczerwieni w studiu rehabilitacji w Gościcinie

Elektryczne ogrzewanie podłogowe w dużym domu.

Generalnie przyjmuje się, że koszty eksploatacji ogrzewania elektrycznego są wyższe niż systemów centralnych, jak ogrzewanie gazowe. Jednak, na małych przestrzeniach różnica w kosztach okresowych nie rekompensuje różnicy między dużo wyższymi kosztami instalacji i materiałów. Szczególnie jeżeli zastosujemy odpowiednie sterowanie i wykorzystywana będzie tańsza taryfa.  Elektryczne ogrzewanie ma także wiele innych zalet, szczególnie cennych w przypadku małych przestrzeni, jak ta, że nie wymaga kotłowni, więc nie zajmuje cennego miejsca. Zdarza się jednak, że ogrzewanie elektryczne znajduje zastosowanie także w dużych budynkach.
Read More
Elektryczne ogrzewanie podłogowe w dużym domu.

System przeciwoblodzeniowy rynien ponad kilometr przewodu

Wykonaliśmy instalację przeciwoblodzeniową na kilku wielkich hangarach. Naszym zadaniem było zabezpieczenie systemu rynnowego przed oblodzeniem. Zamontowaliśmy ponad 1600 metrów bieżących przewodów samoregulujących! Zabezpieczyliśmy przed zamarzaniem rynny i rury spustowe przewodami o bazowej mocy ok. 30 W/m (przy temp. 10şC), których moc rośnie wraz ze spadkiem temperatury.
Read More
System przeciwoblodzeniowy rynien ponad kilometr przewodu

Łazienka na miarę standardów branży motoryzacyjnej

Współpracując z firmą Pawo wykonaliśmy całkowity remont łazienek w siedzibie Auto-Mobil w Wejherowie. Przeprowadziliśmy modernizację instalacji wod-kan, wymianę pokrycia ścian i podłóg, montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego oraz montaż urządzeń sanitarnych, od muszli klozetowych, pisuarów i zlewów, po nowoczesną suszarkę kieszeniową producenta Warmtec oraz grzejnik drabinkowy. Zdecydowano się na zastosowanie zarówno grzejnika naściennego, typu drabinkowego, jak i elektrycznego ogrzewania podłogowego.
Read More
Łazienka na miarę standardów branży motoryzacyjnej

Ogrzewanie wejścia do instytutu badań nad gospodarką rynkową

Aby uniknąć wypadków i nieprzyjemności wejście do Instytutu wyposażono w instalację przewodów grzejnych Raychem System przeciwoblodzeniowy pozwoli utrzymać weście do budynku dobrze widocznym, czystym i bez śniegu, lodu oraz nadmiaru wilgoci. Wykorzystano tu prostą technikę układania przewodów grzejnych na aluminiowej taśmie montażowej.
Read More
Ogrzewanie wejścia do instytutu badań nad gospodarką rynkową

Instalacja przeciwoblodzeniowa podjazdu garażu podziemnego

Inwestor postanowił zastosować system przeciwoblodzeniowy w podjeździe, aby zapobiec ewentualnym problemom. Ogrzewanie podjazdu pozwala zabezpieczyć powierzchnie przed zamarzaniem oraz wilgocią. Dzięki temu zmniejsza zagrożenie poślizgiem, zwiększa żywotność pokrycia powierzchni zapobiegając rozsadzaniu i pękaniu kostki przy zamarzaniu oraz pozwala zachować estetyczny wygląd podjazdu, nie dopuszczając do rozwoju mchów i traw, w miejscach zbierania się wilgoci.
Read More
Instalacja przeciwoblodzeniowa podjazdu garażu podziemnego

Działanie systemu przeciwoblodzeniowego w styczniu

Pierwsze uruchomienie systemu przeciwoblodzeniowego schodów i podjazdu przeprowadzone w śnieżny, styczniowy wieczór. Zobacz, jak pomimo opadów zalegający śnieg znikał z minuty na minutę.
Read More
Działanie systemu przeciwoblodzeniowego w styczniu

Ogrzewanie powierzchniowe jacuzzi w Hotelu Marriott w Sopocie

Pod całą powierzchnią tarasu i na schodkach jacuzzi wykonaliśmy system ogrzewania. Wykorzystaliśmy samoregulujące przewody grzejne o dużej mocy, producenta Raychem. Moc oraz rozłożenie przewodu zostało wcześniej dokładnie obliczone, a przy szacowaniu wzięliśmy pod uwagę czynniki, jak zalewanie powierzchni wodą z jacuzzi, nowe pokrycie powierzchni, czy zwiększoną temperaturę komfortu gości SPA.
Read More
Ogrzewanie powierzchniowe jacuzzi w Hotelu Marriott w Sopocie

PRODUKTY UŻYTE W REALIZACJI

preloader