Waterm

ZAMOWIENIA@WATERM.PL

DO POBRANIA

KATALOG PRODUKTÓW

 (58) 778 14 57

Ogrzewanie powierzchniowe jacuzzi w Hotelu Marriott w Sopocie

Ogrzewanie powierzchniowe jacuzzi w Hotelu Marriott w Sopocie

System przeciwoblodzeniowy Jacuzzi w Hotelu Marriott (Mera) | Sopot

Wykonanie podgrzewanego tarasu Jacuzzi z granitu płomieniowanego.

Hotel Marriott, dawniej Mera  w Sopocie szczyci się strefą SPA. Basenem rekreacyjnym, strefą ciszy, strefą saun, itp., w tym całorocznym Jacuzzi zewnętrznym.

To właśnie ta ostatnia atrakcja wymagała naszej interwencji. Taras zewnętrzny pokryty był drewnianymi listwami, które nie sprawdzały się, jako pokrycie powierzchni stale wystawionej na wilgoć i warunki zewnętrzne. Drewno nasiąka wodą i schnie bardzo długo, przy niekorzystnej pogodzie panele nie wysychają przez cały sezon jesienno-zimowy. Niestety, żółta tabliczka ostrzegawcza o śliskiej nawierzchni nie stanowi ozdoby, dla ogólnie pięknie wykończonego hotelu. 

Szczególnie zimą, kiedy korzystanie z ciepłego, zewnętrznego jacuzzi stanowi największą atrakcję i przypomina kąpiel w gorących źródłach, droga ze SPA do jacuzzi była nieciekawa. Przesiąknięte wodą listwy są wyjątkowo śliskie i niebezpieczne. Biorąc pod uwagę, że goście hotelu zazwyczaj poruszali się po nich rozgrzani, w obuwiu basenowym, a nawet na boso musiało to być wyjątkowo nie przyjemne.  Pod drewnianymi panelami znajdowały się przewody grzejne, jednak były zbyt słabe i niechlujnie położone. Dotychczasowa instalacja nie była skuteczna, a większość ciepła zamiast osuszać nawierzchnię (do tego drewnianą o niskiej przewodności cieplnej) znikała w kamieniach, na których przewody grzejne leżały. 

Nowa instalacja zapewnia wiele korzyści: 

  • Komfort – przyjemna, ciepła powierzchnia po wyjściu z rozgrzanego jacuzzi.
  • Bezpieczeństwo – wiecznie mokre, śliskie drewno zastąpił antypoślizgowy granit, podgrzewany szybko wysycha, minimalizując ryzyko poślizgnięć.
  • Wygoda– podgrzewany taras nie wymaga dodatkowej opieki, pozbywania się kałuż, ani odśnieżania. 
  • Elegancja– odpowiednio ukryta instalacja przeciwoblodzeniowa pozwala zachować estetykę tarasu.
  • Wydajność– odpowiedni system sterowania i wykorzystanie przewodów samoregulujących zapewnia maksymalną wydajność instalacji, a więc oszczędność.

Nim doszło do poważniejszych uszkodzeń i problemów uznano, że taras wymaga gruntownych zmian. 

Pod całą powierzchnią tarasu i na schodkach jacuzzi wykonaliśmy system ogrzewania. Wykorzystaliśmy samoregulujące przewody grzejne o dużej mocy, producenta Raychem. Moc oraz rozłożenie przewodu zostało wcześniej dokładnie obliczone, a przy szacowaniu wzięliśmy pod uwagę czynniki, jak zalewanie powierzchni wodą z jacuzzi, nowe pokrycie powierzchni, czy zwiększoną temperaturę komfortu gości SPA. 

Przewody rozłożono równomiernie, z zachowaniem odpowiednich odległości między pętlami przewodu. Instalację zamocowano bezpośrednio do zbrojenia. Taki sposób montażu zabezpiecza przewody przed przesunięciem się podczas montażu pokrycia powierzchni. Ponadto metalowe druty dobrze przewodzą ciepło, szybko się rozgrzewają i pomagają rozprowadzać ciepło po powierzchni. 

jacuzzi przed remontemzewnętrzne jacuzzi w hotelu Marriott

Czym pokryć przewody grzejne?

Zdecydowano się na pokrycie tarasu płytą z granitu płomieniowanego, nagrzewającego się i oddającego ciepło dużo skuteczniej niż drewno. Pokrycie wykonała firma kamieniarska Dyzio, z którą współpracowaliśmy przy wielu wspólnych projektach. To profesjonaliści i specjaliści w swojej branży, więc byliśmy spokojni, że zadbają o to, by nie uszkodzić instalacji grzewczej. Efekt ich pracy robił wrażenie.

Efekty prac i skuteczność ogrzewania.

Efekty naszej pracy pokazała kamera termowizyjna, podczas pierwszego rozgrzania instalacji. Badanie Termowizyjne oferujemy w ramach każdej naszej instalacji grzewczej.  Takie wykonanie, nawet zimą  gwarantuje odpowiednio wysoką temperaturę podłoża, zapobiega zaleganiu wilgoci, a co za tym idzie zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni.

Ten projekt może służyć za przykład, jak powinno się zabezpieczać tego rodzaju powierzchnie. Hotel Mera, postawił dobro i komfort gości SPA na pierwszym miejscu.

badanie termowizyjne ogrzewania jacuzzi
Termostat sterowania systemem przeciwoblodzeniowym Raychem

O produkcie: Samoregulujący przewód grzejny EM2XR Raychem

Przewód charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia i solidnością. Jest to przewód samoregulujący, co oznacza, że dostosowuje swoją moc do warunków zewnętrznych. Większa moc generowana jest przy spadku temperatury. Zaletą takich przewodów jest możliwość przycinania odcinków przewodu, lub ich łączenia (za pomocą specjalnych, dedykowanych zestawów łączeniowych), co znacznie ułatwia zaplanowanie i montaż instalacji.  

Do jeszcze sprawniejszej pracy systemu, zastosowano także regulator programowalny VIA-DU-20 

Dane techniczne:

  • Moc: 90W/m przy 0°
  • Napięcie: 230V
  • Certyfikaty: CE, VDE

Zobacz także:

Pompa Ciepła podstawą rozwiązania systemowego w Orlu

Nowy budynek został zaplanowany tak, by spełniać najwyższe standardy komfortu. Korzystając z dostępnych na rynku nowoczesnych rozwiązań postawiono na rozwiązanie systemowe. Ogrzewanie oparte o pompę aroTHERM monoblok VWL 115/2, z instalacją ogrzewania podłogowego, wspiera system rekuperacji. Dodatkowo dla wygody mieszkańców budynek wyposażono w instalację odkurzacza centralnego.
Read More
Pompa Ciepła podstawą rozwiązania systemowego w Orlu

POMPA CIEPŁA Z INSTALACJĄ GRZEJNIKOWĄ W GOŚCICINIE

Modernizacja systemu ogrzewania w budynku z 2003 roku. Kocioł na paliwo stałe został zastąpiony systemem opartym o Pompę Ciepła. Wymiana instalacji grzejnikowej na podłogową wymagałaby gruntownego remontu oraz nakładów finansowych, dlatego dobrano pompę przystosowaną pracy na wysoki parametr.
Read More
POMPA CIEPŁA Z INSTALACJĄ GRZEJNIKOWĄ W GOŚCICINIE

Promienniki podczerwieni w studiu rehabilitacji w Gościcinie

W Gościcinie w punkcie rehabilitacji, spotkaliśmy się z równie ciekawym pomysłem. Panele zawisły nad stołami do masażu. Już na samą myśl o relaksującym masażu, pod ciepłym strumieniem powietrza, podobnym do promieni letniego słońca, robi się lepiej. Białe, dyskretne promienniki pięknie wpasowały się do drewnianego wykończenia pomieszczenia, a ich bezgłośna praca na pewno nie zakłóci żadnej sesji masażu.
Read More
Promienniki podczerwieni w studiu rehabilitacji w Gościcinie

Elektryczne ogrzewanie podłogowe w dużym domu.

Generalnie przyjmuje się, że koszty eksploatacji ogrzewania elektrycznego są wyższe niż systemów centralnych, jak ogrzewanie gazowe. Jednak, na małych przestrzeniach różnica w kosztach okresowych nie rekompensuje różnicy między dużo wyższymi kosztami instalacji i materiałów. Szczególnie jeżeli zastosujemy odpowiednie sterowanie i wykorzystywana będzie tańsza taryfa.  Elektryczne ogrzewanie ma także wiele innych zalet, szczególnie cennych w przypadku małych przestrzeni, jak ta, że nie wymaga kotłowni, więc nie zajmuje cennego miejsca. Zdarza się jednak, że ogrzewanie elektryczne znajduje zastosowanie także w dużych budynkach.
Read More
Elektryczne ogrzewanie podłogowe w dużym domu.

System przeciwoblodzeniowy rynien ponad kilometr przewodu

Wykonaliśmy instalację przeciwoblodzeniową na kilku wielkich hangarach. Naszym zadaniem było zabezpieczenie systemu rynnowego przed oblodzeniem. Zamontowaliśmy ponad 1600 metrów bieżących przewodów samoregulujących! Zabezpieczyliśmy przed zamarzaniem rynny i rury spustowe przewodami o bazowej mocy ok. 30 W/m (przy temp. 10şC), których moc rośnie wraz ze spadkiem temperatury.
Read More
System przeciwoblodzeniowy rynien ponad kilometr przewodu

Łazienka na miarę standardów branży motoryzacyjnej

Współpracując z firmą Pawo wykonaliśmy całkowity remont łazienek w siedzibie Auto-Mobil w Wejherowie. Przeprowadziliśmy modernizację instalacji wod-kan, wymianę pokrycia ścian i podłóg, montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego oraz montaż urządzeń sanitarnych, od muszli klozetowych, pisuarów i zlewów, po nowoczesną suszarkę kieszeniową producenta Warmtec oraz grzejnik drabinkowy. Zdecydowano się na zastosowanie zarówno grzejnika naściennego, typu drabinkowego, jak i elektrycznego ogrzewania podłogowego.
Read More
Łazienka na miarę standardów branży motoryzacyjnej

Ogrzewanie wejścia do instytutu badań nad gospodarką rynkową

Aby uniknąć wypadków i nieprzyjemności wejście do Instytutu wyposażono w instalację przewodów grzejnych Raychem System przeciwoblodzeniowy pozwoli utrzymać weście do budynku dobrze widocznym, czystym i bez śniegu, lodu oraz nadmiaru wilgoci. Wykorzystano tu prostą technikę układania przewodów grzejnych na aluminiowej taśmie montażowej.
Read More
Ogrzewanie wejścia do instytutu badań nad gospodarką rynkową

Instalacja przeciwoblodzeniowa podjazdu garażu podziemnego

Inwestor postanowił zastosować system przeciwoblodzeniowy w podjeździe, aby zapobiec ewentualnym problemom. Ogrzewanie podjazdu pozwala zabezpieczyć powierzchnie przed zamarzaniem oraz wilgocią. Dzięki temu zmniejsza zagrożenie poślizgiem, zwiększa żywotność pokrycia powierzchni zapobiegając rozsadzaniu i pękaniu kostki przy zamarzaniu oraz pozwala zachować estetyczny wygląd podjazdu, nie dopuszczając do rozwoju mchów i traw, w miejscach zbierania się wilgoci.
Read More
Instalacja przeciwoblodzeniowa podjazdu garażu podziemnego

Działanie systemu przeciwoblodzeniowego w styczniu

Pierwsze uruchomienie systemu przeciwoblodzeniowego schodów i podjazdu przeprowadzone w śnieżny, styczniowy wieczór. Zobacz, jak pomimo opadów zalegający śnieg znikał z minuty na minutę.
Read More
Działanie systemu przeciwoblodzeniowego w styczniu

Ogrzewanie powierzchniowe jacuzzi w Hotelu Marriott w Sopocie

Pod całą powierzchnią tarasu i na schodkach jacuzzi wykonaliśmy system ogrzewania. Wykorzystaliśmy samoregulujące przewody grzejne o dużej mocy, producenta Raychem. Moc oraz rozłożenie przewodu zostało wcześniej dokładnie obliczone, a przy szacowaniu wzięliśmy pod uwagę czynniki, jak zalewanie powierzchni wodą z jacuzzi, nowe pokrycie powierzchni, czy zwiększoną temperaturę komfortu gości SPA.
Read More
Ogrzewanie powierzchniowe jacuzzi w Hotelu Marriott w Sopocie

PRODUKTY UŻYTE W REALIZACJI

preloader