Waterm

ZAMOWIENIA@WATERM.PL

DO POBRANIA

KATALOG PRODUKTÓW

 (58) 778 14 57

Ogrzewanie

ogrzewanie

OGRZEWANIE KOMPLETNE SYSTEMY C.O.

Dobór odpowiedniego ogrzewania to jedna z najważniejszych decyzji  w budownictwie.
Do tego jest to decyzja trudna, a możliwości jest bardzo wiele. Trzeba pamiętać, że od tego wyboru zależeć będą komfort i koszty życia na lata.
Kompletne systemy C.O. Modernizacje i budowa kotłowni, instalacje Pomp Ciepła, decentralne ogrzewanie elektryczne.

Przejdź do podkategorii aby wybrać system ogrzewania najlepszy dla Twojego budynku.

Technika grzewcza leży u podstaw naszej działalności.

 

Nowoczesność stawia nas w najlepszej i równocześnie najgorszej sytuacji- daje nam szeroki wachlarz możliwości i gro rozwiązań technicznych, z drugiej strony nie dając prostej odpowiedzi co będzie dla nas odpowiednie.

  • Jaki system wybrać? Pellet, Gaz czy lepiej Pompa Ciepła? 
  • Jak dystrybuować ciepło w budynku? Podłogówka czy grzejniki, coś innego?
  • Ekonomia czy ekologia, a może jedno i drugie?
  • Jak zaoszczędzić przestrzeń i zachować estetykę pomieszczeń?

Na te i wiele innych pytań nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi- każdy budynek jest inny, każdy projekt ma swoje możliwości i ograniczenia.

W tej sytuacji z pomocą przychodzi doświadczenie, znajomość rynku i bliskie relacje z najlepszymi producentami w branży.
Znamy dostępne technologie i na bieżąco poznajemy nowe, co pozwala nam doradzić i zaplanować najlepsze rozwiązanie dla każdego klienta indywidualnie.

Nasze instalacje są wykonywane przez fachowców z doświadczeniem i odpowiednim przeszkoleniem oraz z wykorzystaniem materiałów sprawdzonych i bezpiecznych.

Budujemy systemy ogrzewania oparte m.in. na:

  • Kondensacyjnych kotłach gazowych
  • Nowoczesnych kotłach na paliwa stałe (np. Pellet)
  • Pompach Ciepła
  • Energii elektrycznej

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu, aby wybrać nowe, sprawdzone źródło codziennego komfortu.

Pompa Ciepła podstawą rozwiązania systemowego w Orlu

Nowy budynek został zaplanowany tak, by spełniać najwyższe standardy komfortu. Korzystając z dostępnych na rynku nowoczesnych rozwiązań postawiono na rozwiązanie systemowe. Ogrzewanie oparte o pompę aroTHERM monoblok VWL 115/2, z instalacją ogrzewania podłogowego, wspiera system rekuperacji. Dodatkowo dla wygody mieszkańców budynek wyposażono w instalację odkurzacza centralnego.
Read More
Pompa Ciepła podstawą rozwiązania systemowego w Orlu

POMPA CIEPŁA Z INSTALACJĄ GRZEJNIKOWĄ W GOŚCICINIE

Modernizacja systemu ogrzewania w budynku z 2003 roku. Kocioł na paliwo stałe został zastąpiony systemem opartym o Pompę Ciepła. Wymiana instalacji grzejnikowej na podłogową wymagałaby gruntownego remontu oraz nakładów finansowych, dlatego dobrano pompę przystosowaną pracy na wysoki parametr.
Read More
POMPA CIEPŁA Z INSTALACJĄ GRZEJNIKOWĄ W GOŚCICINIE

Ogrzewanie wejścia do instytutu badań nad gospodarką rynkową

Aby uniknąć wypadków i nieprzyjemności wejście do Instytutu wyposażono w instalację przewodów grzejnych Raychem System przeciwoblodzeniowy pozwoli utrzymać weście do budynku dobrze widocznym, czystym i bez śniegu, lodu oraz nadmiaru wilgoci. Wykorzystano tu prostą technikę układania przewodów grzejnych na aluminiowej taśmie montażowej.
Read More
Ogrzewanie wejścia do instytutu badań nad gospodarką rynkową

Kocioł dwufunkcyjny w kuchni wejherowskiego mieszkania

Obszerna zabudowa kuchni zapewniła więcej miejsca niż było trzeba. Dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny nie zajął nawet jednej szafki w całości. Wybrane urządzenie firmy Vaillant wyróżnia się niewielkim rozmiarem, dlatego bez trudu udało się zapewnić odpowiednie, bezpieczne warunki, dla jego pracy nawet w tak ograniczonej zabudowie.
Read More
Kocioł dwufunkcyjny w kuchni wejherowskiego mieszkania

Instalacja mieszana w kompaktowej kotłowni w Bolszewie

Mając na uwadze komfort, ale także szanując wymagania klienta zaproponowaliśmy co raz bardziej popularne rozwiązanie- instalację mieszaną. Na „kotłownię” zarezerwowaliśmy przestrzeń nie większą niz metr kwadratowy. We wnęce zainstalowaliśmy kocioł z wymiennikiem o pojemności 144l oraz systemem mieszczowo-solarnym firmy Vaillant oraz mieszacz producenta Womix. Do sterowania instalacją wybrano dedykowany przez producenta kotła sterownik MultiMatic.
Read More
Instalacja mieszana w kompaktowej kotłowni w Bolszewie

Kompaktowa kotłownia w szafie(?)

Zaproponowaliśmy kondensacyjny kocioł dwufunkcyjny Vaillant, gdyż urządzenia tego producenta wyróżniają się kompaktową budową. Niewielki rozmiar ułatwił ukrycie instalacji w szafie. Nie oznacza to, że kocioł gazowy można po prostu wstawić do szafy. Przygotowując taką instalację należy zapewnić odpowiednie warunki, zgodne ze wskazaniami producenta kotła i przepisami bezpieczeństwa.
Read More
Kompaktowa kotłownia w szafie(?)

Modernizacja kotłowni w Redzie

W Redzie, w dużym budynku, dokonaliśmy istnej metamorfozy, a co ważniejsze, zyskaliśmy kolejnego zadowolonego klienta. Szczególnie zadowolonego, że modernizacja została wykonana z pomocą dofinansowania od miasta Reda na wymianę urządzeń węglowych. Jako mieszkańcy „małego trójmiasta” wspieramy inicjatywy mające na celu poprawę powietrza, którym oddychamy. Dlatego z radością pomagamy aplikować i zdobyć dofinansowanie na wymiany starych kotłów na nowoczesne, ekologiczne i energooszczędne urządzenia. W tym projekcie nie tylko udało się zdobyć dofinansowanie, a naszą pracą spełniliśmy wymagania klienta – efekty inwestycji przyniosły niespodziewane, dodatkowe korzyści.
Read More
Modernizacja kotłowni w Redzie

Modernizacja ogrzewania w zaledwie dwa dni

Dzięki zaledwie dwudniowej modernizacji zamieniliśmy instalację, będącą niewydajną mieszanką kotła gazowego, podgrzewacza wody i tzw. "kopciucha", na nowoczesną kotłownie z kotłem kondensacyjnym, jednofunkcyjnym Vaillant.
Read More
Modernizacja ogrzewania w zaledwie dwa dni

Kompletny system c.o i c.w.u stacji kontroli pojazdów w Luzinie.

Kotłownia musi dostarczyć ciepłą wodę do instalacji podłogowej w piwnicy, przestrzeni garażowej i na piętrze budynku, do nagrzewnicy wentylacji mechanicznej i dla celów użytkowych. Kocioł Vaillant zapewnia odpowiednią moc ogrzewania, jednak aby odpowiednio rozprowadzić energię cieplną niezbędny był zestaw aż trzech pomp. Dwa układy mieszaczowe realizują zasilanie na piwnicę i hale garażową oraz osobno na lokale biurowe w kondygnacji na piętrze. Kolejna pompa pracuje na potrzeby nagrzewnicy w centrali wentylacyjnej. Ostatecznie zasobnik zapewnia wodę użytkową.
Read More
Kompletny system c.o i c.w.u stacji kontroli pojazdów w Luzinie.

Artykuły

preloader