Waterm

ZAMOWIENIA@WATERM.PL

DO POBRANIA

KATALOG PRODUKTÓW

 (58) 778 14 57

Pompy Ciepła Energia z powietrza

pompa ciepła

POMPY CIEPŁA ENERGIA Z POWIETRZA

Powietrzne pompy ciepła to najtańsze w stu procentach ekologiczne i odnawialne źródło ciepła. To preferowany wybór wielu programów dotacji i dofinansowań.
Pompa Ciepła pracuje skutecznie i ogrzewa budynek nawet w temp. zewnętrznej -20°C. Należy jednak pamiętać, że na rynku istnieje wiele urządzeń niskiej klasy. 
Wybierz Pompę budowaną od początku z myślą o ogrzewaniu, od sprawdzonego producenta wyspecjalizowanego w technice grzewczej.

Sprawdź, jak zaoszczędzić nawet 75% kosztów energii cieplnej pobierając ją z natury.

Najekonomiczniejsze odnawialne źródło energii- powietrzna Pompa Ciepła.

Zasada działania pomp ciepła jest zawsze taka sama i opiera się na trzech obiegach: 

Pierwszy, w którym niezamarzająca ciecz w urządzeniu, o temp. zawsze niższej od otoczenia, nawet przy temp. zewnętrznej sięgającej -20°C, pobiera ciepło z otocznia. Drugi, w którym podgrzana ciecz podgrzewa środek chłodniczy. Jest to substancja o bardzo niskiej temperaturze wrzenia. Płyn zamienia się w parę, a ta trafia do sprężarki, gdzie pod wpływem ciśnienia jeszcze bardziej podnosi swoją temperaturę. Trzeci. Podgrzana para ze środka chłodniczego ogrzewa wodę lub glikol w instalacji grzewczej. Po oddaniu ciepła, trafia do zaworu rozprężnego i ochłodzona, ponownie się skrapla, by powtórzyć proces.

Inwestycja w pompę ciepła, to przede wszystkim inwestycja w oszczędność, dlatego oferujemy jedynie urządzenia sprawdzonych producentów, którzy mają za sobą dziesiątki lat doświadczenia w technologii grzewczej oraz poddają urządzenia szeregowi testów.

Tylko urządzenie od podszewki budowane z myślą o ogrzewaniu i funkcjonalności może spełniać wysokie standardy techniczne, działać wydajnie i bezproblemowo. Pompy Ciepła budowane na podstawie klimatyzatorów, nigdy nie zapewnią takiego samego komfortu.

Polecamy urządzenia Vaillant, gdyż są zaprojektowane i zbudowane tak, że zostały jednymi z najcichszych Pomp Ciepła na rynku, o wysokim standardzie wydajności, gotowymi do pracy w ekstremalnie niskiej temperaturze. Przemyślana budowa pozwala na prosty montaż urządzenia i zamknięcie wszystkich komponentów w estetycznej, odpornej obudowie.

Powietrzne pompy ciepła to najtańsze z ekologicznych rozwiązań. Wynika to przede wszystkim z tego, że ich instalacja nie wymaga poważnej ingerencji w budynek ani grunt. Podłączenie powietrznej pompy ciepła, jest nawet prostsze niż kotła gazowego, gdyż nie wymaga kopania przyłącza.

Wyspecjalizowani producenci oferują nawet rozwiązania typu Split, gdzie wewnątrz budynku znajduje się jedynie niewielki moduł sprężarki i zasobnik wody, a podstawowy moduł pompy znajduje się na zewnątrz budynku.

Skontaktuj się z nami i dowiedz, jak, w prosty sposób możesz diametralnie zmniejszyć roczne koszty ogrzewania. 
Zadzwoń, to nic nie kosztuje!

Pompa Ciepła podstawą rozwiązania systemowego w Orlu

Nowy budynek został zaplanowany tak, by spełniać najwyższe standardy komfortu. Korzystając z dostępnych na rynku nowoczesnych rozwiązań postawiono na rozwiązanie systemowe. Ogrzewanie oparte o pompę aroTHERM monoblok VWL 115/2, z instalacją ogrzewania podłogowego, wspiera system rekuperacji. Dodatkowo dla wygody mieszkańców budynek wyposażono w instalację odkurzacza centralnego.
Read More
Pompa Ciepła podstawą rozwiązania systemowego w Orlu

POMPA CIEPŁA Z INSTALACJĄ GRZEJNIKOWĄ W GOŚCICINIE

Modernizacja systemu ogrzewania w budynku z 2003 roku. Kocioł na paliwo stałe został zastąpiony systemem opartym o Pompę Ciepła. Wymiana instalacji grzejnikowej na podłogową wymagałaby gruntownego remontu oraz nakładów finansowych, dlatego dobrano pompę przystosowaną pracy na wysoki parametr.
Read More
POMPA CIEPŁA Z INSTALACJĄ GRZEJNIKOWĄ W GOŚCICINIE

Artykuły

preloader