Waterm

ZAMOWIENIA@WATERM.PL

DO POBRANIA

KATALOG PRODUKTÓW

 (58) 778 14 57

Promienniki podczerwieni w studiu rehabilitacji w Gościcinie

Promienniki podczerwieni w studiu rehabilitacji w Gościcinie

PROMIENNIKI PODCZERWIENI W STUDIU REHABILITACJI | GOŚCICINO

Panelowe promienniki podczerwieni to ogrzewanie do zadań specjalnych.

Producenci opisują promienniki podczerwieni podkreślając ciekawe rozwiązania do jakich można je zastosować.
Na przykład podaje  się miejsca narażone na częste wychładzanie. Także takie, wymagających ciszy lub szybkiego dogrzania konkretnego miejsca w pomieszczeniu. Jako przykłady podaje się biura, magazyny, terraria, a nawet kościoły. 

Mute

Większość źródeł ciepła, w mniejszym lub większym stopniu hałasuje. Nawet niektóre metody ogrzewania elektrycznego wydają dźwięk. Przykładem mogą być piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem, gdzie słyszalna jest praca wentylatora. 

Także producenci nowoczesnych urządzeń, jak pompy ciepła prześcigają się w zmniejszaniu poziomu hałasu. Efektem są pompy ciepła nie  głośniejsze od lodówki czy szeptu. Mimo to, w niektórych miejscach, nawet taki szum byłby nie do przyjęcia. 

Kolejną cechą, która charakteryzuje wszystkie systemy ogrzewania jest sposób oddawania ciepła. W zależności czy jest to grzejnik, piec akumulacyjny,  ogrzewanie powierzchniowe, czy jeszcze inne rozwiązanie, to mamy do czynienia z nieco różnym sposobem oddawania ciepła. Przede wszystkim pod uwagę bierze się sposób oddawania ciepła, miejscowy, bierny, aktywny, itp. oraz bezwładność, czyli czas, jaki dany system ogrzewania potrzebuje, by nagrzać pomieszczenie do pożądanej temperatury. 

Na przykład, najpopularniejsze rozwiązanie- ogrzewanie podłogowe, cechuje  wysoka bezwładność. Chociaż w większości budynków, nie stanowi to problemu, tak w miejscach narażonych na częste przeciągi i wyziębianie, wysoka bezwładność może oznaczać, że pomieszczenie nigdy nie nagrzeje się w odczuwalny sposób. 

heatwave

Promienniki podczerwieni sprawdzają się tam, gdzie inne systemy nie dają rady, ze względu na swoje wyjątkowe cechy:

  • Najszybsze tempo oddawania energii cieplnej do pomieszczenia.
  • Możliwość ukierunkowania strumienia ciepła.
  • Bezdźwięczna praca.
  • Estetyka.

W Gościcinie w punkcie rehabilitacji, spotkaliśmy się z równie ciekawym pomysłem. Panele zawisły nad stołami do masażu.

Już na samą myśl o relaksującym masażu, pod ciepłym strumieniem powietrza, podobnym do promieni letniego słońca, robi się lepiej.

Dzięki wyjątkowej możliwości ukierunkowania strumienia ciepła, promienniki podczerwieni zapewnią lezącym pod nimi gościom studia komfortowe ciepło.

Równocześnie pomieszczenie może być wietrzone, aby zapewnić świeże powietrze. Co więcej, dzięki promiennikom całe pomieszczenie nie musi być nagrzane do wysokiej temperatury, wiec masażysta może pracować w optymalnych warunkach.

Białe, dyskretne panele promienników podczerwieni pięknie wpasowały się do drewnianego wykończenia pomieszczenia. Co więcej, ich bezgłośna praca na pewno nie zakłóci żadnej sesji masażu.

Promiennik podczerwieni Greenie

O urządzeniu: Promiennik podczerwieni Greenie PW600

| Moc: 600W  | Biały |  Wymiary 90 x 60 x 2,5 cm | Masa 7,5kg | 5 lat gwarancji producenckiej |

To eleganckie urządzenie z powodzeniem „wtopi” się do każdego wystroju.  Można  umieścić je na ścianach lub  pod sufitem zapewniając pomieszczeniu dyskretne źródło ciepła. Promienniki przekazują energię na tej samej zasadzie co promienie słoneczne, dlatego gwarantują przyjemne, naturalne uczucie komfortu w każdym miejscu.

 

Z punktu widzenia eksploatacji producent zapewnia, aż 5 lat gwarancji oraz produkt całkowicie wolne od kosztów związanych z naprawami, czy przeglądami.
Do  tego, szczególnie przy zamówieniu urządzenia wraz z usługą montażu, dostępne jest w bardzo przystępnej cenie.

  • Moc: 600W
  • Kolor: Biały
  • Wymiary 90x60x2,5 cm
  • Masa 7,5kg
  • Gwarancja: 5 lat

Zobacz także:

Pompa Ciepła podstawą rozwiązania systemowego w Orlu

Nowy budynek został zaplanowany tak, by spełniać najwyższe standardy komfortu. Korzystając z dostępnych na rynku nowoczesnych rozwiązań postawiono na rozwiązanie systemowe. Ogrzewanie oparte o pompę aroTHERM monoblok VWL 115/2, z instalacją ogrzewania podłogowego, wspiera system rekuperacji. Dodatkowo dla wygody mieszkańców budynek wyposażono w instalację odkurzacza centralnego.
Read More
Pompa Ciepła podstawą rozwiązania systemowego w Orlu

POMPA CIEPŁA Z INSTALACJĄ GRZEJNIKOWĄ W GOŚCICINIE

Modernizacja systemu ogrzewania w budynku z 2003 roku. Kocioł na paliwo stałe został zastąpiony systemem opartym o Pompę Ciepła. Wymiana instalacji grzejnikowej na podłogową wymagałaby gruntownego remontu oraz nakładów finansowych, dlatego dobrano pompę przystosowaną pracy na wysoki parametr.
Read More
POMPA CIEPŁA Z INSTALACJĄ GRZEJNIKOWĄ W GOŚCICINIE

Promienniki podczerwieni w studiu rehabilitacji w Gościcinie

W Gościcinie w punkcie rehabilitacji, spotkaliśmy się z równie ciekawym pomysłem. Panele zawisły nad stołami do masażu. Już na samą myśl o relaksującym masażu, pod ciepłym strumieniem powietrza, podobnym do promieni letniego słońca, robi się lepiej. Białe, dyskretne promienniki pięknie wpasowały się do drewnianego wykończenia pomieszczenia, a ich bezgłośna praca na pewno nie zakłóci żadnej sesji masażu.
Read More
Promienniki podczerwieni w studiu rehabilitacji w Gościcinie

Elektryczne ogrzewanie podłogowe w dużym domu.

Generalnie przyjmuje się, że koszty eksploatacji ogrzewania elektrycznego są wyższe niż systemów centralnych, jak ogrzewanie gazowe. Jednak, na małych przestrzeniach różnica w kosztach okresowych nie rekompensuje różnicy między dużo wyższymi kosztami instalacji i materiałów. Szczególnie jeżeli zastosujemy odpowiednie sterowanie i wykorzystywana będzie tańsza taryfa.  Elektryczne ogrzewanie ma także wiele innych zalet, szczególnie cennych w przypadku małych przestrzeni, jak ta, że nie wymaga kotłowni, więc nie zajmuje cennego miejsca. Zdarza się jednak, że ogrzewanie elektryczne znajduje zastosowanie także w dużych budynkach.
Read More
Elektryczne ogrzewanie podłogowe w dużym domu.

System przeciwoblodzeniowy rynien ponad kilometr przewodu

Wykonaliśmy instalację przeciwoblodzeniową na kilku wielkich hangarach. Naszym zadaniem było zabezpieczenie systemu rynnowego przed oblodzeniem. Zamontowaliśmy ponad 1600 metrów bieżących przewodów samoregulujących! Zabezpieczyliśmy przed zamarzaniem rynny i rury spustowe przewodami o bazowej mocy ok. 30 W/m (przy temp. 10şC), których moc rośnie wraz ze spadkiem temperatury.
Read More
System przeciwoblodzeniowy rynien ponad kilometr przewodu

Łazienka na miarę standardów branży motoryzacyjnej

Współpracując z firmą Pawo wykonaliśmy całkowity remont łazienek w siedzibie Auto-Mobil w Wejherowie. Przeprowadziliśmy modernizację instalacji wod-kan, wymianę pokrycia ścian i podłóg, montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego oraz montaż urządzeń sanitarnych, od muszli klozetowych, pisuarów i zlewów, po nowoczesną suszarkę kieszeniową producenta Warmtec oraz grzejnik drabinkowy. Zdecydowano się na zastosowanie zarówno grzejnika naściennego, typu drabinkowego, jak i elektrycznego ogrzewania podłogowego.
Read More
Łazienka na miarę standardów branży motoryzacyjnej

Ogrzewanie wejścia do instytutu badań nad gospodarką rynkową

Aby uniknąć wypadków i nieprzyjemności wejście do Instytutu wyposażono w instalację przewodów grzejnych Raychem System przeciwoblodzeniowy pozwoli utrzymać weście do budynku dobrze widocznym, czystym i bez śniegu, lodu oraz nadmiaru wilgoci. Wykorzystano tu prostą technikę układania przewodów grzejnych na aluminiowej taśmie montażowej.
Read More
Ogrzewanie wejścia do instytutu badań nad gospodarką rynkową

Instalacja przeciwoblodzeniowa podjazdu garażu podziemnego

Inwestor postanowił zastosować system przeciwoblodzeniowy w podjeździe, aby zapobiec ewentualnym problemom. Ogrzewanie podjazdu pozwala zabezpieczyć powierzchnie przed zamarzaniem oraz wilgocią. Dzięki temu zmniejsza zagrożenie poślizgiem, zwiększa żywotność pokrycia powierzchni zapobiegając rozsadzaniu i pękaniu kostki przy zamarzaniu oraz pozwala zachować estetyczny wygląd podjazdu, nie dopuszczając do rozwoju mchów i traw, w miejscach zbierania się wilgoci.
Read More
Instalacja przeciwoblodzeniowa podjazdu garażu podziemnego

Działanie systemu przeciwoblodzeniowego w styczniu

Pierwsze uruchomienie systemu przeciwoblodzeniowego schodów i podjazdu przeprowadzone w śnieżny, styczniowy wieczór. Zobacz, jak pomimo opadów zalegający śnieg znikał z minuty na minutę.
Read More
Działanie systemu przeciwoblodzeniowego w styczniu

Ogrzewanie powierzchniowe jacuzzi w Hotelu Marriott w Sopocie

Pod całą powierzchnią tarasu i na schodkach jacuzzi wykonaliśmy system ogrzewania. Wykorzystaliśmy samoregulujące przewody grzejne o dużej mocy, producenta Raychem. Moc oraz rozłożenie przewodu zostało wcześniej dokładnie obliczone, a przy szacowaniu wzięliśmy pod uwagę czynniki, jak zalewanie powierzchni wodą z jacuzzi, nowe pokrycie powierzchni, czy zwiększoną temperaturę komfortu gości SPA.
Read More
Ogrzewanie powierzchniowe jacuzzi w Hotelu Marriott w Sopocie

PRODUKTY UŻYTE W REALIZACJI

preloader