Waterm

ZAMOWIENIA@WATERM.PL

DO POBRANIA

KATALOG PRODUKTÓW

 (58) 778 14 57

ROZWIĄZANIA SYSTEMOWE

rozwiązania systemowe

ROZWIĄZANIA SYSTEMOWE ZARZĄDZANIE ENERGIĄ

Wydajność i ekonomia systemu, to nie produkowanie jak najwięcej energii cieplnej jak najtaniej, to produkowaniu jej jak najmniej i odpowiednie nią zarządzanie.
Produkcja energii cieplnej oraz metody rozprowadzania jej w budynku. Zapewnienie świeżego powietrza, bez strat ciepła.
Pozyskiwanie energii elektrycznej i odpowiednie jej zużywanie. Energia w budynku to zasoby zależne od siebie i wszystkich systemów w budynku.

Dowiedz się, jak technologie współpracują, by zagwarantować najlepsze efekty i szybki zwrot z inwestycji. 

Skutecznie zarządzanie energią w budynku to sposób na oszczędzanie.

Każda budowa pochłania spore środki finansowe. Szukając oszczędności warto pamiętać, że niektóre inwestycje się zwracają. Odpowiednie systemy pozwalają ograniczyć koszty użytkowania budynku na wiele kolejnych lat i znacznie przyspieszą zwrot z inwestycji.

Powszechnie wiadomo, że odpowiednio wysoka klasa termoizolacji budynku pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, gdyż wyprodukowane ciepło nie ucieka z budynku.

Okazuje się jednak, że w największym stopniu energia cieplna opuszcza budynek za pośrednictwem wentylacji. Zastosowanie rekuperacji pozwala na wymianę zużytego powietrza w budynku, równocześnie odzyskując z niego nawet 96% energii cieplnej. Zamiast produkować więcej energii cieplnej, zapobiegamy opuszczaniu przez nią budynku.

Podobnie jest z nowoczesnymi kotłami gazowymi. Zamiast produkować więcej ciepła, poprzez kondensację spalin odzyskują ciepło, które inaczej opuściłoby budynek przez komin.

Dzisiaj co raz rzadziej spotyka się inne metody rozprowadzania energii w budynku niż ogrzewanie podłogowe. Jest tak nie tylko ze względu na komfort ciepłej podłogi i estetykę pomieszczeń. Do ogrzewania podłogowego wykorzystuje się medium o niższej temp. niż np. do grzejników. Dzięki temu ogrzewanie nie musi pracować na maksymalnej mocy. Produkuje mniej energii cieplnej, gdyż jest ona skuteczniej przekazywane do pomieszczeń.

Dlatego zyskującym na popularności rozwiązaniem są również Pompy Ciepła. Dzięki wymianie temperatury z powietrzem zewnętrznym pompa przekazuje ciepło do budynku. Urządzenie działa wydajniej, gdy nie musi podgrzewać medium do wysokiej temp. gdyż współpracuje z podłogówką.

Choć do ogrzewania niepotrzebne jest paliwo, pompa wykorzystuje do pracy energię elektryczną, jednak tę, w porównaniu do paliw stałych czy gazu, możemy produkować.  Z tego powodu w parze z pompą ciepła doskonale sprawdza się system fotowoltaiki.
W porównaniu do niegdyś popularnych solarów, panele fotowoltaiczne wykorzystują energię słoneczną do produkcji energii elektrycznej, a nie podgrzewania wody. To znacząca przewaga, gdyż energią elektryczną o wiele prościej zarządzać. Jest ona wykorzystywana w niemal wszystkich urządzeniach w budynku, a niewykorzystaną można oddać do sieci i odzyskać wtedy, kiedy będzie potrzebna.

Tendencja wzrostowa cen energii elektrycznej sprawiają, że przewidywany okres zwrotu inwestycji w fotowoltaikę skraca się z roku na rok.

Zakładając, że budynek wykonany jest w zgodzie ze standardami nowoczesnego budownictwa i posiada odpowiednią klasę termoizolacji, stosując rozwiązania systemowe możemy osiągnąć status budynku zeroenergetycznego. Oznacza to, że produkuje się tyle energii ile się zużywa, a co za tym idzie, rachunki energetyczne są bliskie zeru.

Ciepło z powietrza, instalacja podłogowa, odzysk ciepła z wentylacji oraz energia elektryczna ze słońca.
Rozwiązania systemowe, to naprawdę technologia przyszłości.

Skontaktuj się z nami, aby wybrać rozwiązania systemowe dla siebie. 

Pompa Ciepła podstawą rozwiązania systemowego w Orlu

Nowy budynek został zaplanowany tak, by spełniać najwyższe standardy komfortu. Korzystając z dostępnych na rynku nowoczesnych rozwiązań postawiono na rozwiązanie systemowe. Ogrzewanie oparte o pompę aroTHERM monoblok VWL 115/2, z instalacją ogrzewania podłogowego, wspiera system rekuperacji. Dodatkowo dla wygody mieszkańców budynek wyposażono w instalację odkurzacza centralnego.
Read More
Pompa Ciepła podstawą rozwiązania systemowego w Orlu

POMPA CIEPŁA Z INSTALACJĄ GRZEJNIKOWĄ W GOŚCICINIE

Modernizacja systemu ogrzewania w budynku z 2003 roku. Kocioł na paliwo stałe został zastąpiony systemem opartym o Pompę Ciepła. Wymiana instalacji grzejnikowej na podłogową wymagałaby gruntownego remontu oraz nakładów finansowych, dlatego dobrano pompę przystosowaną pracy na wysoki parametr.
Read More
POMPA CIEPŁA Z INSTALACJĄ GRZEJNIKOWĄ W GOŚCICINIE

Promienniki podczerwieni w studiu rehabilitacji w Gościcinie

W Gościcinie w punkcie rehabilitacji, spotkaliśmy się z równie ciekawym pomysłem. Panele zawisły nad stołami do masażu. Już na samą myśl o relaksującym masażu, pod ciepłym strumieniem powietrza, podobnym do promieni letniego słońca, robi się lepiej. Białe, dyskretne promienniki pięknie wpasowały się do drewnianego wykończenia pomieszczenia, a ich bezgłośna praca na pewno nie zakłóci żadnej sesji masażu.
Read More
Promienniki podczerwieni w studiu rehabilitacji w Gościcinie

Elektryczne ogrzewanie podłogowe w dużym domu.

Generalnie przyjmuje się, że koszty eksploatacji ogrzewania elektrycznego są wyższe niż systemów centralnych, jak ogrzewanie gazowe. Jednak, na małych przestrzeniach różnica w kosztach okresowych nie rekompensuje różnicy między dużo wyższymi kosztami instalacji i materiałów. Szczególnie jeżeli zastosujemy odpowiednie sterowanie i wykorzystywana będzie tańsza taryfa.  Elektryczne ogrzewanie ma także wiele innych zalet, szczególnie cennych w przypadku małych przestrzeni, jak ta, że nie wymaga kotłowni, więc nie zajmuje cennego miejsca. Zdarza się jednak, że ogrzewanie elektryczne znajduje zastosowanie także w dużych budynkach.
Read More
Elektryczne ogrzewanie podłogowe w dużym domu.

System przeciwoblodzeniowy rynien ponad kilometr przewodu

Wykonaliśmy instalację przeciwoblodzeniową na kilku wielkich hangarach. Naszym zadaniem było zabezpieczenie systemu rynnowego przed oblodzeniem. Zamontowaliśmy ponad 1600 metrów bieżących przewodów samoregulujących! Zabezpieczyliśmy przed zamarzaniem rynny i rury spustowe przewodami o bazowej mocy ok. 30 W/m (przy temp. 10şC), których moc rośnie wraz ze spadkiem temperatury.
Read More
System przeciwoblodzeniowy rynien ponad kilometr przewodu

Łazienka na miarę standardów branży motoryzacyjnej

Współpracując z firmą Pawo wykonaliśmy całkowity remont łazienek w siedzibie Auto-Mobil w Wejherowie. Przeprowadziliśmy modernizację instalacji wod-kan, wymianę pokrycia ścian i podłóg, montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego oraz montaż urządzeń sanitarnych, od muszli klozetowych, pisuarów i zlewów, po nowoczesną suszarkę kieszeniową producenta Warmtec oraz grzejnik drabinkowy. Zdecydowano się na zastosowanie zarówno grzejnika naściennego, typu drabinkowego, jak i elektrycznego ogrzewania podłogowego.
Read More
Łazienka na miarę standardów branży motoryzacyjnej

Ogrzewanie wejścia do instytutu badań nad gospodarką rynkową

Aby uniknąć wypadków i nieprzyjemności wejście do Instytutu wyposażono w instalację przewodów grzejnych Raychem System przeciwoblodzeniowy pozwoli utrzymać weście do budynku dobrze widocznym, czystym i bez śniegu, lodu oraz nadmiaru wilgoci. Wykorzystano tu prostą technikę układania przewodów grzejnych na aluminiowej taśmie montażowej.
Read More
Ogrzewanie wejścia do instytutu badań nad gospodarką rynkową

Instalacja przeciwoblodzeniowa podjazdu garażu podziemnego

Inwestor postanowił zastosować system przeciwoblodzeniowy w podjeździe, aby zapobiec ewentualnym problemom. Ogrzewanie podjazdu pozwala zabezpieczyć powierzchnie przed zamarzaniem oraz wilgocią. Dzięki temu zmniejsza zagrożenie poślizgiem, zwiększa żywotność pokrycia powierzchni zapobiegając rozsadzaniu i pękaniu kostki przy zamarzaniu oraz pozwala zachować estetyczny wygląd podjazdu, nie dopuszczając do rozwoju mchów i traw, w miejscach zbierania się wilgoci.
Read More
Instalacja przeciwoblodzeniowa podjazdu garażu podziemnego

Działanie systemu przeciwoblodzeniowego w styczniu

Pierwsze uruchomienie systemu przeciwoblodzeniowego schodów i podjazdu przeprowadzone w śnieżny, styczniowy wieczór. Zobacz, jak pomimo opadów zalegający śnieg znikał z minuty na minutę.
Read More
Działanie systemu przeciwoblodzeniowego w styczniu

Ogrzewanie powierzchniowe jacuzzi w Hotelu Marriott w Sopocie

Pod całą powierzchnią tarasu i na schodkach jacuzzi wykonaliśmy system ogrzewania. Wykorzystaliśmy samoregulujące przewody grzejne o dużej mocy, producenta Raychem. Moc oraz rozłożenie przewodu zostało wcześniej dokładnie obliczone, a przy szacowaniu wzięliśmy pod uwagę czynniki, jak zalewanie powierzchni wodą z jacuzzi, nowe pokrycie powierzchni, czy zwiększoną temperaturę komfortu gości SPA.
Read More
Ogrzewanie powierzchniowe jacuzzi w Hotelu Marriott w Sopocie
rozwiązania systemowe
preloader