Waterm

ZAMOWIENIA@WATERM.PL

DO POBRANIA

KATALOG PRODUKTÓW

 (58) 778 14 57

Systemy przeciwoblodzeniowe

sys. przeciwoblodzeniowe icona

SYSTEMY PRZECIWOBLODZENIOWE

Ochrona przed wilgocią, śniegiem, lodem i zamarzaniem.
Prosty system przeciwoblodzeniowy pozwala zabezpieczyć budynek, instalacje oraz jego mieszkańców przed zimą 
i zapobiegać problemom z nią związanym, jak odśnieżanie, zamarzanie rur, niszczenie dachu i elewacji. 

Dowiedz się, jak zabezpieczyć przewodami grzejnymi podjazd, schody, chodnik, rynny, dach i rury.

Ochrona przed wilgocią, śniegiem, lodem i zamarzaniem.
|  PODJAZD  |  SCHODY  |  CHODNIKI  |  RYNNY  |  DACHY |  RURY  |

Co zimę borykamy się z problemem zamarzniętych i  zasypanych śniegiem dachów, chodników, schodów i podjazdów. Poza tym, że tradycyjne odśnieżanie jest uciążliwe, to zalegający lód i śnieg jest niebezpieczny i przyczynia się do niszczenia budynków i dróg.

Rozwiązanie tych problemów jest jednak prostsze niż się wydaje. Systemy przeciwoblodzeniowe stają się co raz popularniejsze i tańsze, a instalacja jest dyskretna i przeważnie całkiem prosta.

Specjalne kable grzewcze można umieścić na dachach i w rynnach, by odciążyć konstrukcję dachu, zapobiegać przedostawaniu się wilgoci do ścian budynku, powstawaniu zatorów w rynnach, a w efekcie niebezpiecznych sopli i czap śnieżnych.

Instalacje przeciwoblodzeniową można także schować pod płytkami lub kostką brukową, by zapomnieć o potrzebie ciągłego odśnieżania i niebezpiecznym oblodzeniu.

Nasze systemy wykonujemy z wykorzystaniem produktów od najlepszych producentów; Raychem, Thermoval, Dimplex oraz Warmtec, którzy oferują szeroką gamę przewodów grzejnych w konkurencyjnej cenie. Dzięki współpracy z liderami branży tworzymy niezawodne systemy dopasowane do warunków instalacji oraz potrzeb klientów. 

Zaplanowanie systemu przeciwoblodzeniowego, tak, by skutecznie spełniał swoją rolę nie należy do najprostszych zadań, dlatego zachęcamy do skontaktowania się z nami i skorzystaniu z doświadczenia specjalistów. 

System przeciwoblodzeniowy rynien ponad kilometr przewodu

Wykonaliśmy instalację przeciwoblodzeniową na kilku wielkich hangarach. Naszym zadaniem było zabezpieczenie systemu rynnowego przed oblodzeniem. Zamontowaliśmy ponad 1600 metrów bieżących przewodów samoregulujących! Zabezpieczyliśmy przed zamarzaniem rynny i rury spustowe przewodami o bazowej mocy ok. 30 W/m (przy temp. 10şC), których moc rośnie wraz ze spadkiem temperatury.
Read More
System przeciwoblodzeniowy rynien ponad kilometr przewodu

Ogrzewanie wejścia do instytutu badań nad gospodarką rynkową

Aby uniknąć wypadków i nieprzyjemności wejście do Instytutu wyposażono w instalację przewodów grzejnych Raychem System przeciwoblodzeniowy pozwoli utrzymać weście do budynku dobrze widocznym, czystym i bez śniegu, lodu oraz nadmiaru wilgoci. Wykorzystano tu prostą technikę układania przewodów grzejnych na aluminiowej taśmie montażowej.
Read More
Ogrzewanie wejścia do instytutu badań nad gospodarką rynkową

Instalacja przeciwoblodzeniowa podjazdu garażu podziemnego

Inwestor postanowił zastosować system przeciwoblodzeniowy w podjeździe, aby zapobiec ewentualnym problemom. Ogrzewanie podjazdu pozwala zabezpieczyć powierzchnie przed zamarzaniem oraz wilgocią. Dzięki temu zmniejsza zagrożenie poślizgiem, zwiększa żywotność pokrycia powierzchni zapobiegając rozsadzaniu i pękaniu kostki przy zamarzaniu oraz pozwala zachować estetyczny wygląd podjazdu, nie dopuszczając do rozwoju mchów i traw, w miejscach zbierania się wilgoci.
Read More
Instalacja przeciwoblodzeniowa podjazdu garażu podziemnego

Działanie systemu przeciwoblodzeniowego w styczniu

Pierwsze uruchomienie systemu przeciwoblodzeniowego schodów i podjazdu przeprowadzone w śnieżny, styczniowy wieczór. Zobacz, jak pomimo opadów zalegający śnieg znikał z minuty na minutę.
Read More
Działanie systemu przeciwoblodzeniowego w styczniu

Ogrzewanie powierzchniowe jacuzzi w Hotelu Marriott w Sopocie

Pod całą powierzchnią tarasu i na schodkach jacuzzi wykonaliśmy system ogrzewania. Wykorzystaliśmy samoregulujące przewody grzejne o dużej mocy, producenta Raychem. Moc oraz rozłożenie przewodu zostało wcześniej dokładnie obliczone, a przy szacowaniu wzięliśmy pod uwagę czynniki, jak zalewanie powierzchni wodą z jacuzzi, nowe pokrycie powierzchni, czy zwiększoną temperaturę komfortu gości SPA.
Read More
Ogrzewanie powierzchniowe jacuzzi w Hotelu Marriott w Sopocie
system przeciwoblodzeniowy

Artykuły

preloader