Waterm

ZAMOWIENIA@WATERM.PL

DO POBRANIA

KATALOG PRODUKTÓW

 (58) 778 14 57

Wentylacja i rekuperacja

WENTYLACJA I REKUPERACJA

Sposób na świeże powietrze bez wilgoci, smogu hałasu i strat ciepła. 
Wysoki standard termoizolacji, szczelność okien i drzwi, to zalety nowoczesnego budownictwa.
Jednak powodują one, że wentylacja grawitacyjna nie zapewnia dostatecznej wymiany powietrza w budynku.
Niezbędna jest wentylacja mechaniczna. Dzięki zastosowaniu rekuperatora zyskujemy komfort świeżego powietrza bez straty ciepła.

Dowiedz się, jak oszczędzać dzięki współpracy rekuperacji z systemem grzewczym

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to niemal konieczny standard nowoczesnego budownictwa.

 

Ogrzanie wnętrz to dziś nie jedyny problem, jaki trzeba wziąć pod uwagę planując nowe lub udoskonalając dotychczasowe instalacje.

Oszczędność daje, nie tylko odpowiednie źródło ciepła, ale także sposób zarządzania wyprodukowanym ciepłem. 

Komfort, to nie tylko temperatura, ale także świeżość i czystość powietrza. 

Jakie problemy należy brać pod uwagę

Szczególnie w czasach walki ze smogiem, nie możemy zapominać, że większą część doby spędzamy w domu i dlatego tę pierwszą bitwę o jakość powietrza warto rozegrać właśnie w przestrzeni prywatnej.

Wentylacja grawitacyjna nie sprawdza się już jako źródło świeżego powietrza, szczególnie w miastach nie jest to rozwiązaniem- nie, jeżeli zależy nam na naszym zdrowiu.

Otwierając okna wypuszczamy dużo cennego ciepła, tracimy kontrolę nad temperaturą pomieszczeń i wystawiamy się na zewnętrzny hałas, nie wspominając nawet o przeciągach. 

Zimą powietrze staje się suche, a wilgoć osiada na oknach z powody różnicy temperatur. 

Jakie rozwiązanie oferujemy?

Dzięki nowoczesnym urządzeniom i materiałom od producentów, takich jak Vaillant i Pe-Flex oraz wieloletniemu doświadczeniu, gwarantujemy system wentylacji i rekuperacji, który wyeliminuje powyższe problemy.

Odpowiednia wentylacja z odzyskiem ciepła pozwala znacznie ograniczyć zapotrzebowanie cieplne.

Dzięki odpowiednio skonfigurowanej wentylacji mechanicznej kontrolujemy wymianę powietrza i zapewniamy odpowiednią wilgoć, tak aby nie gromadziła się w budynku, równoczesnie nie wysuszając powietrza poniżej komfortowego, zdrowego poziomu.

Rekuperacja ze względu na oszczędność jaką generuje to jedna z najszybciej zwracających się instalacji nowoczesnego budownictwa.

Skontaktuj  się z nami i zyskaj naprawdę świeże i zdrowe powietrzekomfort całkowitej kontroli nad temperaturą pomieszczeń, a z życiowej przestrzeni uczyń prawdziwe zacisze, które zapewni prywatność i spokój.  

Pompa Ciepła podstawą rozwiązania systemowego w Orlu

Nowy budynek został zaplanowany tak, by spełniać najwyższe standardy komfortu. Korzystając z dostępnych na rynku nowoczesnych rozwiązań postawiono na rozwiązanie systemowe. Ogrzewanie oparte o pompę aroTHERM monoblok VWL 115/2, z instalacją ogrzewania podłogowego, wspiera system rekuperacji. Dodatkowo dla wygody mieszkańców budynek wyposażono w instalację odkurzacza centralnego.
Read More
Pompa Ciepła podstawą rozwiązania systemowego w Orlu
System rekuperacji- świeże powietrze, bez zapachów i hałasu.

Artykuły

preloader