Waterm

ZAMOWIENIA@WATERM.PL

DO POBRANIA

KATALOG PRODUKTÓW

 (58) 778 14 57

Wodne ogrzewanie podłogowe

ogrzewanie podłogowe 2

WODNE OGRZEWANIE PODŁOGOWE

Najwydajniejszy i przyszłościowy sposób na rozprowadzanie ciepła w budynku.
Za ogrzewaniem podłogowym nie przemawia jedynie estetyka i komfort ciepłej podłogi.
Temperatura wody w instalacji nie jest tak wysoka jak w przypadku ogrzewania grzejnikowego,
dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie dla nowoczesnych kotłów gazowych oraz pomp ciepła.

Dowiedz się, dlaczego w nowoczesnym budownictwie zaleca się stosować ogrzewanie podłogowe.

Komfort, estetyka oraz wydajność całego systemu.

Można powiedzieć, że wodne ogrzewanie podłogowe to w tej chwili najpopularniejsza metoda rozprowadzania ciepła, dla nowych budynków i jest tak ze względu na liczne zalety takiego rozwiązania.

Zakłada się, że ogrzewanie podłogowe jest droższe niż instalacja grzejnikowa, jednak cena budowy takiej instalacji coraz mniej różni się od ceny instalacji grzejnikowej. Ponadto wiele czynników przeważa tę różnicę na korzyść systemu podłogowego. 

Przede wszystkim wydajność systemu z ogrzewaniem podłogowym znacznie przekracza tę tradycyjnej instalacji. Ogrzewanie efektywniej oddaje ciepło do pomieszczenia, więc woda w obiegu nie musi mieć bardzo wysokiej temperatury. Tak wiec, w przypadku np. ogrzewania za pomocą kotła gazowego urządzenie pracuje na niższym, optymalnym parametrze, Co za tym idzie wydłuża się jego żywotność, a spada wysokość rachunków.

Niższa temp. pracy systemu czyni, to rozwiązanie idealnym do współpracy z Pompą Ciepła, pozwalając zmaksymalizować oszczędność płynącą z jej zastosowania. Jest to więc rozwiązanie przyszłościowe

Często stosuje się instalacje mieszane, tzn. takie, gdzie cześć pomieszczeń w budynku ogrzewana jest podłogowo, a część tradycyjnie. Takie rozwiązanie wymaga jednak zastosowania dodatkowo mieszacza i innych elementów instalacji zwiększających koszt budowy systemu. 

Ukryte w podłodze ogrzewanie jest estetyczniejsze, a odpowiednie rozmieszczenie i zagęszczenie pętli grzewczych wpływa na komfort, bo grzejemy tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

Rury ogrzewania podłogowego pracować będą przez lata i nie są tak podatne na usterki jak grzejniki, jednak ewentualne błędy są trudniejsze do wykrycia i naprawy, dlatego ważne jest by instalacja była przemyślanie zaprojektowana i profesjonalnie wykonana.

Skontaktuj się z nami, najlepiej jeszcze we wczesnej fazie budowy, by inwestycja w ogrzewanie stała się niewidocznym źródłem Twojego komfortu.

Artykuły

Produkty

preloader