Waterm

ZAMOWIENIA@WATERM.PL

DO POBRANIA

KATALOG PRODUKTÓW

 (58) 778 14 57

Zwroty i reklamacje

ZWROTY I REKLAMACJE

Informacja dla konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zawartej na odległość 

Będąc konsumentem mają Państwo prawo odstąpić od umowy zawartej w Sklepie Internetowym w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną- wzór poniżej). Oświadczenie mogą Państwo przesłać na przykład:

  •     pisemnie na adres: WATERM Artur Wiertel ul.Przemysłowa 7A/40 Wejherowo;
  •     w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: biuro@waterm.pl;

Przykładowy wzór formularza odstąpienia od umowy zawarty jest w załączniku nr 2 do Ustawy o Prawach Konsumenta oraz dodatkowo dostępny <tutaj>  oraz na dole niniejszej strony w formacie .pdf. 

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Jeżeli otrzymali Państwo rzecz, to proszę odesłać lub przekazać ją nam na adres: WATERM Artur Wiertel ul.Przemysłowa 7A/40 Wejherowo.

Przykładowo, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. 

Informacja dla podmiotów gospodarczych 

Możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni bez podania przyczyny dotyczy tylko i wyłącznie zakupów dokonywanych przez konsumentów. Prawo przysługujące konsumentom nie dotyczy zakupów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. 

ZWROTY W PRZYPADKU ZAKUPU PRZEZ FIRMĘ:

W uzasadnionych przypadkach przyjmujemy zwroty towarów zakupionych przez firmy. Termin zwrotu nie może przekroczyć 14 dni od daty zakupu. Warunkiem przyjęcia zwrotu jest odesłanie towaru w stanie „fabrycznym”, nienoszącym jakichkolwiek śladów montażu, czy użytkowania.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących podstaw i procesu zgłoszenia reklamacji prosimy o kontakt bezpośrednio lub z pomocą formularza kontaktowego poniżej.  

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

preloader