Ogrzewanie elektryczne
Inteligentne rozwiązania

Modernizacja

Wejherowo

Omawiane zlecenie otrzymaliśmy od naszego klienta, który wiele lat temu zamówił u nas maty grzewcze oraz ogrzewanie elektryczne. Po ponad 10 latach nadszedł czas na modernizacje. 

NAsze zlecenie

Modernizacja ogrzewania podłogowego

Dokładnie 10 lat temu mieliśmy przyjemność montażu ogrzewania podłogowego u jednego z naszych klientów w Wejherowie. Maty do dzisiaj sprawdzają się znakomicie, jednak na życzenie klienta wprowadziliśmy modyfikacje, które zmniejszyły rachunki i zwiększyły komfort domowników. Miało być jeszcze bardziej oszczędnie, funkcjonalnie i nowocześnie. Efekt końcowy był dokładnie taki jak w założeniach.

Wymogi klienta

główne założenia

Funkcjonalnie

Oszczędnie

Nowocześnie

inteligentne

Modyfikacje

Modyfikacje dotyczyły częściowej zamiany instalacji grzejnikowej na ogrzewanie podłogowe.  W przypadku tego projektu postanowiliśmy zastosować maty bezpośrednio pod panele „wt2010-AL-150”.

Następnie zajęliśmy się już stare i wysłużone, analogowe termostaty. Zamieniliśmy je na programowalne moduły, które umożliwiają zarządzanie ogrzewaniem z poziomu telefonu poprzez sieć WiFi.

Ostatnią modyfikacją w tym domu, była wymiana starych grzejników elektrycznych w sypialni. W tym przypadku podobnie jak w poprzednich modernizacjach chodziło o wprowadzenie nowoczesnego ogrzewania, który przy okazji będzie oszczędniejszy. Wraz z klientem wybraliśmy grzejniki firmy Thermoval model T19 1500 WiFi.

Ponieważ maty grzewcze firmy Thermoval pozwalają na uzyskanie komfortu ciepłej podłogi i wspomaga proces ogrzewania pomieszczeń. Przyjemnie ciepła powierzchnia to komfort i zdrowie, przede wszystkim w domach, w których bawią się dzieci lub chodzi się boso. Dzięki specjalnej budowie mata jest niezwykle cienka i nie wymaga podniesienia poziomu podłogi i co ważne może być układana bezpośrednio pod panelami.

Sterowanie ogrzewaniem mat podłogowych za pośrednictwem sieci WiFi ma dwie podstawowe zalety. Pierwsza to oszczędność. To rozwiązanie pozwala nam na tygodniowe planowanie temperatury w domu. Dzięki temu w nocy i w czasie, gdy członków rodziny nie ma w domu, maty grzewcze mogą utrzymywać odpowiednią temperaturę, tak aby nie spadła ona za nisko. To sposób na oszczędność i wygodę planowania. Druga zaleta to komfort i praktyczność.

Telefon to urządzenie, które mamy niemal ciągle przy sobie. Nasi zleceniodawcy aktualnie w telefonie mają teraz centrum dowodzenia ogrzewania swojego domu. W każdym miejscu z dostępem do Internetu, mogą zawsze sprawdzić temperaturę i ustawić ją wedle potrzeb. Tak innowacja w systemie grzewczym w raz z kolejną modyfikacją sprawia, że ogrzewanie w domu staje się nowoczesne i inteligentne.

To dość proste. Spełnia on wszystkie wymogi klienta. To grzejnik elektryczny o średniej sprawności co jest idealnym wyborem do niewielkich pomieszczeń, a ponad to jest oszczędny. Ma on jeszcze dwie dodatkowe zalety – funkcjonalność i nowoczesny design.

Model T19 dostępny jest w trzech wariantach mocy elementu grzewczego. W tym przypadku wybraliśmy taki o mocy 1500 W.  To grzejnik elektryczny z modułem WiFi, co umożliwia zdalne sterowanie nim za pośrednictwem telefonu. To kolejny element, który sprawia że nasz telefon stanie się naszym centrum operacyjnym ogrzewania w domu. Ostatnią zaletą tego grzejnika elektrycznego jest jego wygląd. Ma bardzo ładną linie i nowoczesny moduł sterujący, który pasuje do każdego wnętrza.

Naszym towarzyszem podczas pracy jak i odbioru prac jest kamera termowizyjna. Dzięki niej możemy sprawdzić, czy wszystko działa jak należy i jak ciepło rozkłada się dzięki matą grzewczym. Kamera pomaga również naszym klientom zweryfikować naszą pracę i potwierdzić profesjonalizm założonych systemów.

Nasz wybór

Lista wykorzystanych produktów

Zainteresowało Cię to rozwiązanie?

Skontaktuj się z nami