PRZEGLĄDY OKRESOWE – WYMIANY FILTRÓW

Szukając wykonawcy kładzie się nacisk na jakość produktów, terminy i oczywiście koszty instalacji.
Czasem zapomina się, że wykonanie systemu to nie wszystko!

Tak samo, jak o samochód czy komputer, tak o instalacje oraz urządzenia grzewcze i wentylacyjne trzeba dbać.

Szukając wykonawcy kładzie się nacisk na jakość produktów, terminy i oczywiście koszty instalacji. Czasem zapomina się, że wykonanie systemu to nie wszystko!

Tak samo, jak o samochód czy komputer, tak o instalacje oraz urządzenia grzewcze i wentylacyjne trzeba dbać.

Dlatego ważnym kryterium przed zatrudnieniem wykonawcy powinno być to, czy oferuje on regularne przeglądy i serwisy okresowe urządzeń.
Trzeba też pamiętać, że regularne przeglądy i wymiany elementów zużywających się, to często warunki zachowania gwarancji producenckiej.

Podczas wieloletniej praktyki wzywano nas do wielu serwisów. Zdarzało nam się trafiać na bardzo zaniedbane urządzenia. Czasem takie, które nie nadawały się już do naprawy, a to tylko dlatego, że instalator sprzedał urządzenie, zamontował i pozostawił klienta nie informując o metodach dbania o jego stan.
W takich sytuacjach użytkownik zainteresuje się kotłem lub jednostką wentlacyjna dopiero wtedy, kiedy pojawi się awaria. Dopiero wtedy nasz serwis uświadamia go o wadze problemu, a wtedy może być już za późno.

Dlatego, aby nasi klienci uniknęli takich sytuacji wraz usługą montażu naszych systemów oferujemy usługę przeprowadzania okresowych przeglądów i serwisów.

Jaki los może czekać kocioł, którego nie serwisowano, pokazywaliśmy już tutaj.

W powyższym artykule opisujemy także, jak zapobiegać odkładaniu się zanieczyszczeń z instalacji grzewczej w wymienniku ciepła.
Uważamy, że stosowanie nowoczesnych filtrów cząstek stałych, to, szczególnie przy modernizacji, rzecz niezbędna.

Wśród klientów indywidualnych wciąż rośnie zainteresowanie wentylacją mechaniczną z odsyzkiem ciepła. Jest tak, dlatego, że rośnie ilosć zadowolonych użytkowników systemu rekuperacji. Pracę, jaka wykonuje dla nich ten system odczuwają nie tylko przez niższe rachunki. Szczególnie przemawia do nich namacalny dowód, jakim są zużyte filtry. Podczas okresowej wymiany filtrów rekuperatora oraz filtrów anemostatów mogą przekonać się, co trafiłoby wraz z powietrzem do ich domów i co wdychaliby, oni oraz ich rodziny gdyby nie fitracja nawiewanego i wywiewanego powietrza.