REKUPERACJA | MONTAŻ SYSTEMU PE-FLEX

Wentylacja z odzyskiem ciepła | Plan | Montaż | Materiały |

Istotna rola wentylacji

Nowoczesne budownictwo stawia na zachowanie maksymalnej klasy energetycznej. Standardem jest skuteczny system ogrzewania oraz uzyskanie wysokiej szczelności budynku. Niesie to ze sobą wiele korzyści oraz oszczędność. Niestety wielu inwestorów zapomina o roli wentylacji.

Naturalna wymiana powietrza, czyli tzw. wentylacja grawitacyjna jest bardzo ograniczona przez wysoką szczelność nowoczesnych drzwi i okien. Dlatego użytkownicy, kiedy w pomieszczeniach robi się duszno lub chcą pozbyć się nieprzyjemnych zapachu, np., z kuchni, uchylają okna, by wymuszać obieg powietrza. W zależności od jakości budynku, straty ciepła przez ściany, okna itp. są stosunkowo niewielkie, w porównaniu do tego, jak dużo ciepła tracimy przez wentylację. Ciepło ucieka z budynku bardzo szybko, natomiast powietrze, które trafia do środka nie zawsze jest tak świeże i czyste, jakbyśmy tego chcieli. W miastach problemem jest smog, a na przedmieściach i wsiach, wbrew ogólnemu przekonaniu, nie zawsze jest lepiej. Ponadto mieszkańcy wystawiają się na hałas i zapachy z zewnątrz.

Rekuperacja, czyli mechaniczna wentylacja z odzyskiem ciepła, to doskonałe uzupełnienie systemów grzewczych w nowoczesnych domach.

Nie tylko pozwala na odpowiednią i kontrolowaną wymianę powietrza w budynku, lecz także zapobiega stracie energii cieplnej. Wydajność rekuperatorów to około 95%, co oznacza, że tracimy niecałe pięć procent wyprodukowanego, przez system grzewczy ciepła, za które przecież płacimy.

Dobrze zaplanowana wentylacja mechaniczna pozwala wyciągnąć zużyte powietrze z pomieszczeń takich, jak łazienka i kuchnia i doprowadzić świeże, do przestrzeni, w których spędza się najwięcej czasu. Użytkownicy nie muszą martwić się o przeciągi, hałas z zewnątrz oraz czystość powietrza, bo mają pewność, że oddychają powietrzem świeżym i przefiltrowanym, a przy tym oszczędzają na ogrzewaniu, bo nie tracą ciepła.

Dobrze zaplanowana wentylacja nie pozwala na wysuszenie powietrza poniżej komfortowego poziomu, nawet w okresie zimowym!

Montaże wentylacji mechanicznej wykonujemy od wielu lat. Na system producenta Pe-flex zdecydowaliśmy się ze względu na zestaw korzyści- konkurencyjna cena, jakość systemu i łatwy montaż.

Wyjątkowość montażu systemu Pe-flex

Elementy systemu Pe-flex są profesjonalnie wykonane, nowoczesne i przemyślane. Zbudowany na nich system spełnia najwyższe standardy jakości i higieny pracy.

Wentylacja mechaniczna jest systemem, który pracuje równolegle z innymi instalacjami, jako wykonawca kompleksowy musimy zaplanować i zamontować kilka systemów na raz. Wielokrotnie przekonaliśmy się, że podczas modernizacji gotowych budynków lub kiedy na jednej budowie, kilku różnych wykonawców pracuje nad pojedynczymi systemami mogą pojawić się komplikacje. Może wówczas dochodzić do nieprzewidzianych sytuacji- instalacje mogą kolidować ze sobą, np. przecinać się, a nie zaplanowano na to odpowiednio dużo miejsca.

Elastyczność montażu systemu Pe-flex ułatwia zaplanowanie instalacji w towarzystwie innych systemów, jak wod-kan, centralny odkurzacz, ogrzewanie podłogowe itp. Natomiast rozległa oferta dedykowanych elementów wymiennych, np. do łatwego podzielenia jednego kanału wentylacyjnego na kilka mniejszych, pozwala bezproblemowo dopasować system do istniejących instalacji.