Waterm

ZAMOWIENIA@WATERM.PL

DO POBRANIA

KATALOG PRODUKTÓW

 (58) 778 14 57

Modernizacja kotłowni w Redzie

Modernizacja kotłowni w Redzie

Modernizacja kotłowni w firmie | REDA

Efekty dofinansowania na wymianę kotła węglowego z miasta Reda.

W  nowoczesnej firmie stał  przestarzały kocioł…

W Redzie, w dużym budynku, dokonaliśmy istnej metamorfozy, a co ważniejsze, zyskaliśmy kolejnego zadowolonego klienta.

Szczególnie zadowolonego, że modernizacja została wykonana z pomocą dofinansowania od miasta Reda na wymianę urządzeń węglowych.

Jako mieszkańcy „małego trójmiasta” wspieramy inicjatywy mające na celu poprawę powietrza, którym oddychamy. Dlatego z radością pomagamy aplikować i zdobyć dofinansowanie na wymiany starych kotłów na nowoczesne, ekologiczne i energooszczędne urządzenia. 

W tym projekcie nie tylko udało się zdobyć dofinansowanie, a naszą pracą spełniliśmy wymagania klienta – efekty inwestycji przyniosły niespodziewane, dodatkowe korzyści.

Co zyskujemy wymieniając ogrzewanie:

 • Niższe rachunki- nowe technologie pracują wydajniej, produkują maksymalną ilość energii cieplnej najniższym kosztem energii oraz medium grzewczego. 
 • Bezpieczeństwo– stare kotły i piece stanowią zagrożenie pożarem lub wybuchem. Zużycie materiału, brak automatycznej diagnostyki oraz sterowania nie pozwala wykryć i zapobiec awarii, które w najlepszym wypadku mogą być kosztowne w naprawie, a w najgorszym spowodować katastrofę, narazić budynek oraz zdrowie mieszkańców.
 • Wygodę– nowoczesne urządzenia wyposażone w automatykę i proste w obsłudze sterowanie pozwalają szybko i wygodnie zarządzać systemem.
 • Czas– wymieniając kocioł na paliwo stałe, na niemal bezobsługowy kocioł gazowy lub pompę ciepła nie tracimy cennego czasu na zamawianie materiału oraz rozpalanie i dorzucanie do kotła. 
 • Miejsce– brak konieczności składowania materiału pozwala „odzyskać” pomieszczenie i tak, zamiast zagraconej kotłowni zyskuje się dodatkowe pomieszczenie użytkowe.
 • Zdrowie– Dźwiganie węgla lub drewna do kotła, przerwy w dostawie ciepła spowodowane wygaśnięciem kotła oraz pyły i kurz nieuchronnie wdychane przy obsłudze kotłów na paliwo stałe mają bardzo szkodliwy efekt dla zdrowia użytkowników
 • Czystość– Zarówno powietrza jak i pomieszczeń. Mniej spalin w powietrzu oraz bałaganu w domu.
 • Komfort– Zawsze ciepłe pomieszczenia bez konieczności obsługi kotła. 
PRZED Modernizacją kotłowniPO Modernizacji kotłowni

Efekty modernizacji ogrzewania w Redzie.

Kocioł węglowy starego typu generował ogromne koszty i wymagał długotrwałego palenia, by nagrzać sporego, dwupoziomowego bliźniaka. Składowany opał, nieszczelny kocioł, który ciągle trzeba było otwierać, by dorzucać paliwo to źródło ogromnej ilości brudu i kurzu. Nie są to warunki pozwalające na zagospodarowanie kotłowni. Duże pomieszczenie, spora przestrzeń, niezwykle cenna dla średniej firmy, zwyczajnie się marnowała.

Ta realizacja jest doskonałym przykładem, że nowy system grzewczy, to nie tylko inwestycja w komfort cieplny i mniejsze rachunki.  Dzięki nam, klient odzyskał cenną przestrzeń magazynową lub produkcyjną, która wcześniej była spisana na straty, bo uzurpował ją sobie stary, brudzący kocioł. 

PRZED modernizacją

Przed modernizacją

Przed modernizacją całe pomieszczenie zajmowała kotłowani, skład drewna, węgla i podpałki, a rozpalanie było codzienną koniecznością.

PO modernizacji

Po modernizacji kompaktowa, niemal bezobsługowa budowa systemu pozwoliła inwestorowi nie tylko oszczędzić pieniądze na wydajniejszym ogrzewaniu, a także czas oraz miejsce.

O urządzeniu:   zestaw Vaillant ecoTEC plus VC 256/5-5.

Dane techniczne:

 • moc 25W
 • Klasa energetyczna A
 • Sprawność 109,5%
 • Pobór mocy 35-80W
 • Zasobnik 150l 

Jednofunkcyjny, kondensacyjny kocioł gazowy z zasobnikiem 150l z serii ecoTEC plus

Powstał myślą o codziennej wygodzie. Funkcje kotła, poza bezpieczeństwem i wysoką wydajnością mają zapewniać komfort.  „Ciepły start” zapewnia ciepłą wodę użytkową już w pięć sekund, a wbudowana pompa obiegowa zapewnia momentalne dostarczenie jej do użytkownika.

Ciężko kontrolować temperaturę kotła gazowego, łatwo niedogrzać lub przegrzać, wręcz zagotować instalacje, kocioł EcoTEC automatyczne dostosowuje moc do instalacji zapewniają wydajność i oszczędność, a regulator pozwala użytkownikowi dokładnie ustawić pożądaną temperaturę i zapomnieć o ogrzewaniu, konieczności dorzucania do pieca, brudzeniu się i martwieniu, że wygaśnie nim pomieszczenia i woda odpowiednio się nagrzeją. 

Zobacz także:

Pompa Ciepła podstawą rozwiązania systemowego w Orlu

Nowy budynek został zaplanowany tak, by spełniać najwyższe standardy komfortu. Korzystając z dostępnych na rynku nowoczesnych rozwiązań postawiono na rozwiązanie systemowe. Ogrzewanie oparte o pompę aroTHERM monoblok VWL 115/2, z instalacją ogrzewania podłogowego, wspiera system rekuperacji. Dodatkowo dla wygody mieszkańców budynek wyposażono w instalację odkurzacza centralnego.
Read More
Pompa Ciepła podstawą rozwiązania systemowego w Orlu

POMPA CIEPŁA Z INSTALACJĄ GRZEJNIKOWĄ W GOŚCICINIE

Modernizacja systemu ogrzewania w budynku z 2003 roku. Kocioł na paliwo stałe został zastąpiony systemem opartym o Pompę Ciepła. Wymiana instalacji grzejnikowej na podłogową wymagałaby gruntownego remontu oraz nakładów finansowych, dlatego dobrano pompę przystosowaną pracy na wysoki parametr.
Read More
POMPA CIEPŁA Z INSTALACJĄ GRZEJNIKOWĄ W GOŚCICINIE

Promienniki podczerwieni w studiu rehabilitacji w Gościcinie

W Gościcinie w punkcie rehabilitacji, spotkaliśmy się z równie ciekawym pomysłem. Panele zawisły nad stołami do masażu. Już na samą myśl o relaksującym masażu, pod ciepłym strumieniem powietrza, podobnym do promieni letniego słońca, robi się lepiej. Białe, dyskretne promienniki pięknie wpasowały się do drewnianego wykończenia pomieszczenia, a ich bezgłośna praca na pewno nie zakłóci żadnej sesji masażu.
Read More
Promienniki podczerwieni w studiu rehabilitacji w Gościcinie

Elektryczne ogrzewanie podłogowe w dużym domu.

Generalnie przyjmuje się, że koszty eksploatacji ogrzewania elektrycznego są wyższe niż systemów centralnych, jak ogrzewanie gazowe. Jednak, na małych przestrzeniach różnica w kosztach okresowych nie rekompensuje różnicy między dużo wyższymi kosztami instalacji i materiałów. Szczególnie jeżeli zastosujemy odpowiednie sterowanie i wykorzystywana będzie tańsza taryfa.  Elektryczne ogrzewanie ma także wiele innych zalet, szczególnie cennych w przypadku małych przestrzeni, jak ta, że nie wymaga kotłowni, więc nie zajmuje cennego miejsca. Zdarza się jednak, że ogrzewanie elektryczne znajduje zastosowanie także w dużych budynkach.
Read More
Elektryczne ogrzewanie podłogowe w dużym domu.

System przeciwoblodzeniowy rynien ponad kilometr przewodu

Wykonaliśmy instalację przeciwoblodzeniową na kilku wielkich hangarach. Naszym zadaniem było zabezpieczenie systemu rynnowego przed oblodzeniem. Zamontowaliśmy ponad 1600 metrów bieżących przewodów samoregulujących! Zabezpieczyliśmy przed zamarzaniem rynny i rury spustowe przewodami o bazowej mocy ok. 30 W/m (przy temp. 10şC), których moc rośnie wraz ze spadkiem temperatury.
Read More
System przeciwoblodzeniowy rynien ponad kilometr przewodu

Łazienka na miarę standardów branży motoryzacyjnej

Współpracując z firmą Pawo wykonaliśmy całkowity remont łazienek w siedzibie Auto-Mobil w Wejherowie. Przeprowadziliśmy modernizację instalacji wod-kan, wymianę pokrycia ścian i podłóg, montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego oraz montaż urządzeń sanitarnych, od muszli klozetowych, pisuarów i zlewów, po nowoczesną suszarkę kieszeniową producenta Warmtec oraz grzejnik drabinkowy. Zdecydowano się na zastosowanie zarówno grzejnika naściennego, typu drabinkowego, jak i elektrycznego ogrzewania podłogowego.
Read More
Łazienka na miarę standardów branży motoryzacyjnej

Ogrzewanie wejścia do instytutu badań nad gospodarką rynkową

Aby uniknąć wypadków i nieprzyjemności wejście do Instytutu wyposażono w instalację przewodów grzejnych Raychem System przeciwoblodzeniowy pozwoli utrzymać weście do budynku dobrze widocznym, czystym i bez śniegu, lodu oraz nadmiaru wilgoci. Wykorzystano tu prostą technikę układania przewodów grzejnych na aluminiowej taśmie montażowej.
Read More
Ogrzewanie wejścia do instytutu badań nad gospodarką rynkową

Instalacja przeciwoblodzeniowa podjazdu garażu podziemnego

Inwestor postanowił zastosować system przeciwoblodzeniowy w podjeździe, aby zapobiec ewentualnym problemom. Ogrzewanie podjazdu pozwala zabezpieczyć powierzchnie przed zamarzaniem oraz wilgocią. Dzięki temu zmniejsza zagrożenie poślizgiem, zwiększa żywotność pokrycia powierzchni zapobiegając rozsadzaniu i pękaniu kostki przy zamarzaniu oraz pozwala zachować estetyczny wygląd podjazdu, nie dopuszczając do rozwoju mchów i traw, w miejscach zbierania się wilgoci.
Read More
Instalacja przeciwoblodzeniowa podjazdu garażu podziemnego

Działanie systemu przeciwoblodzeniowego w styczniu

Pierwsze uruchomienie systemu przeciwoblodzeniowego schodów i podjazdu przeprowadzone w śnieżny, styczniowy wieczór. Zobacz, jak pomimo opadów zalegający śnieg znikał z minuty na minutę.
Read More
Działanie systemu przeciwoblodzeniowego w styczniu

Ogrzewanie powierzchniowe jacuzzi w Hotelu Marriott w Sopocie

Pod całą powierzchnią tarasu i na schodkach jacuzzi wykonaliśmy system ogrzewania. Wykorzystaliśmy samoregulujące przewody grzejne o dużej mocy, producenta Raychem. Moc oraz rozłożenie przewodu zostało wcześniej dokładnie obliczone, a przy szacowaniu wzięliśmy pod uwagę czynniki, jak zalewanie powierzchni wodą z jacuzzi, nowe pokrycie powierzchni, czy zwiększoną temperaturę komfortu gości SPA.
Read More
Ogrzewanie powierzchniowe jacuzzi w Hotelu Marriott w Sopocie

PRODUKTY UŻYTE W REALIZACJI

preloader