INSTALACJE SANITARNE | MONTAŻ SYSTEMÓW WOD-KAN.

Usługi hydrauliczne z zakresu systemów wodno-kanalizacyjnych, pierwsza instalacja Twojego domu.

Choć wodna sieć domowa, to zdecydowanie jedna z najważniejszych, o ile nie najważniejsza  instalacja w każdym budynku, to inwestorzy często nie poświęcają jej zbyt wiele uwagi.

Codziennie korzystamy z wygody, jaką niesie stały dostęp do użytkowej wody zimnej (z.w.u) i ciepłej (c.w.u) oraz bezproblemowe odprowadzenie kanalizacji i ścieków. Do tego komfortu przyzwyczailiśmy się tak bardzo, że nie wyobrażamy sobie życia bez niego. Równocześnie stał się takim standardem, że rzadko o nim myślimy i planując instalacje budowlane, wod-kan stał się jedynie punktem do odhaczenia na liście. Wydaje się, że technika sanitarna dawno osiągnęła już szczyt i jakość instalacji zawsze będzie wysoka, a system sprawny. Dlatego, przy natłoku spraw i tematów do dopilnowania podczas nowej budowy, wod-kan,  niekiedy powierza się niesprawdzonemu monterowi i zakłada, że instalacja na pewno będzie wykonana poprawnie.

Systemy sanitarne, to dziedzina skomplikowana, a instalacja musi być wykonana dokładnie i uważnie.

Zaplanowanie i zbudowanie możliwie najkrótszej drogi między punktami odprowadzenia i doprowadzenia wody, przy zachowaniu odpowiedniego spadku i kątów, przemyślane wyprowadzenie wyjść oraz ukrycie instalacji tak, by nie kolidowała z  innymi systemami, to tylko niektóre z aspektów, o które trzeba zadbać. Rynek oferuje wiele rozwiązań i materiałów, a zakup odpowiedniego zależy od wielu aspektów. Dobór wystarczającej przepustowości rur, szczelności i wytrzymałości materiału wykonania oraz sposobu montażu wcale nie należy do prostych i w zależności do warunków i przeznaczenia, należy rozważać różne rozwiązania i produkty.

Nieodpowiednia instalacja sanitarna to poważny problem na lata.

Systemy wodne montuje się już na samym początku budowy, nawet przed instalacją elektryczną, więc ich przemyślane i solidne wykonanie to podstawa. Jeżeli rury nie zostaną odpowiednio schowane, to mogą kolidować z innymi systemami przez cały czas trwania budowy. Choć system powstaje już w stanie surowym budynku, to niechlujny montaż, np. wyjść ciepłej i zimnej wody, może odbijać się czkawką jeszcze przy pracach wykończeniowych, takich jak kafelkowanie, tynkowanie, czy kładzenie podłogi. Nieodpowiedni dobór materiałów, niepoprawny ich montaż lub niski poziom jakości może się zemścić. Nie ma problemu jeżeli dojdzie do awarii jeszcze podczas trwania budowy, jednak często zdarza się, że dopiero pewien czas po zamieszkaniu użytkowników zaczyna się dostrzegać niedostateczną przepustowość lub przecieki i awarie instalacji wodnej oraz kanalizacyjnej. Wtedy ich naprawa to niestety kwestia problematycznego remontu i sporego wydatku.

Usługi hydrauliczne WATERM w zakresie sys. sanitarnych- czym się wyróżniamy?

Przede wszystkim nie traktujemy tematu powierzchownie. Każdą realizację traktujemy indywidualnie. Doradzamy i dbamy o to, by klient dobrze przemyślał swoje zapotrzebowanie, a następnie planujemy system, który te oczekiwania spełni.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy przewidzieć i uniknąć wielu problemów, pomóc udoskonalić projekt i lepiej dopasować go potrzeb przyszłego przeznaczenia budynku.

Jako wykonawca kompleksowy, często wykonujemy wiele systemów, w tym wod-kan u jednego inwestora i jakość naszej pracy, np. systemów sanitarnych ma bezpośredni wpływ na warunki naszej dalszej pracy, np. przy układaniu ogrzewania podłogowego. Dbamy aby wszystko zostało odpowiednio zaplanowane i współpracowało.

Wykonując instalacje zapewniamy materiały i urządzenia sprawdzone i wysokiej jakości w konkurencyjnych cenach. Nie stosujemy praktyk mających na celu zniżenie wyceny, poprzez obniżanie rzeczywistej jakości instalacji. Możliwie obniżamy koszty wykonania instalacji oferując przemyślany, energooszczędny i ekologiczny system.

Oszczędność polegająca na korzystaniu z niskiej jakości zamienników elementów instalacji, jest częstą praktyką wykonawców, wykorzystywaną, by tworzyć pozornie atrakcyjniejszą ofertę.
Niestety takie systemy, prędzej czy później ulegną awarii, a wówczas koszty ich napraw będą nieporównywalnie większe.

Wykonujemy instalacje sanitarne:

-sys. wodno-kanalizacyjne budynków zgodnie z ich zapotrzebowaniem:

Rozbudowane, wysokoprzepustowe instalacje, dla dużych budynków.

Kompaktowe, dla niewielkich inwestycji (np. domki letniskowe) nastawionych na oszczędne zużycie.

Systemy ukierunkowane na wysoki komfort, dla budynków mieszkalnych.

-Instalacje wodne.

Użytkowej wody zimnej (z.w.u.) i ciepłej (c.w.u.), wody cyrkulacyjnej.

-Łazienki i kuchnie.

Korzystamy z najlepszych, nowoczesnych rozwiązań.

Współpracując z profesjonalnymi firmami wykończeniowymi tworzymy przestrzeni ergonomiczne i estetyczne, dopasowane do potrzeb i gustu inwestora.

-instalacje bezpieczeństwa.

Systemy wentylacji pożarowej (oddymiania, nawiewu pożarowego).

Budowa wysokociśnieniowych instalacji p.poż.